• -

Творча зустріч із гостями Фестивалю “СЛОВО ЄДНАЄ – 2019” у Науковій бібліотеці ХНУ

27 вересня на творчу зустріч зі студентами Хмельницького національного університету завітали учасники Хмельницького міського літературного Фестивалю «СЛОВО ЄДНАЄ – 2019».

Людмила Ромен (м. Суми) – поетеса, композитор, член НСПУ, лауреат премії Анатолія Погрібного та Олександра Олеся, член правління обласного товариства «Просвіта», громадська діячка Сумщини, авторка 13 поетичних книг. Поетеса презентувала присутнім свої музичні композиції та нову збірку поезій «Чорнобривці на снігу», в якій поєднані твори ліричного і громадсько-патріотичного звучання.

Віталій Міхалевський – один із співорганізаторів Фестивалю «СЛОВО ЄДНАЄ – 2019», голова Хмельницького обласного об ‘єднання ВУТ імені Т.Шевченка, доцент ХНУ, канд. фіз.-мат. наук, член НСПУ, лауреат обласної премії ім. Т.Шевченка та міської ім. Богдана Хмельницького, громадський діяч, автор багатьох поетичних збірок – презентував четвертий номер альманаху «Південний Буг».

А артисти поетичного театру «Мрійники» літературно – мистецького об’ єднання «Імпреза» з м. Вінниці Ірина Федорчук та Олег Ратніков дарували аудиторії свої авторські поезії під музичний супровід музиканта – гітариста та саксофоніста театру Сергія Головатюка.

Зустріч пройшла у теплій дружній невимушеній атмосфері…

Гості подарували бібліотеці свої видання. Щиро дякуємо.

Ромен Л. Злюби. Філософсько-еротичні поезії. – Суми: видавничо-виробниче підприємство «Мрія» ТОВ, 2008- 144 с.


   «Злюби» – авторський жанр філософсько-еротичної поезії відомої української поетеси, члена Національної спілки письменників України Людмили Ромен.
Це сакральна магія слова, священнодійство (афірмації, замовляння, молитви, чарування, прико-лисування, медитації) з праоснов українського світо-відчування, національної мово- і звичаєвої культури, тісно пов’язане зі священними стихіями Вогню та Води – батьківською та материнською божественними енергіями, з яких і постав наш Світ. Це Всесвіт Любові, з якого оироявився Живий Світ Природи, де вперше творилися сутності Жінки і Чоловіка.
Інтимні стосунки – це священна Дія усвідомленого Світлого Кохання, це розкриття емоційності Душі і ніжності Серця. Вміння кохати і викликати кохання, бути щасливими і вірними потребує в сучасному світі людських почуттів та стосунків уваги та пізнання.
Адресована всім, чиє серце відкрите для добра, щирості, любові, пізнання себе в коханні та Любові в собі.

Південний Буг: альманах / Ред. кол.: Горбатюк B.I. (укладач), Маліш П.І., Міхалевський В.Ц. (укладач), Ромасюков А.Є. та ін. – Хмельницький, 2019. -256 с: іл.


   В альманасі представлено нові твори письменників м. Хмельницького та області, майстрів слова з Вінниччини та Миколаївщини. Окремі розділи присвячено літературній молоді та гостям. Мають місце спогади про тих, кого вже немає серед живих, дослідницькі матеріали, гумор, твори для дітей.

Зміст

Федочук I. Перлинки від Іринки: Поезія / І. П. Федорчук. – Вінниця: ТОВ «Твори», 2019. -48 с: іл.


   До книги із серії «Для малечі» увійшли цікаві віршовані історії, портрети, зама-льовки вінницької письменниці Ірини Федорчук. Смішні й неймовірно хвилюючі, щирі і добрі, вони не залишать байдужими ні маленьких, ні дорослих читачів, адже розповідають про барвистий і розмаїтий світ і тих, хто живе у ньому.

Федорчук І.П. Хочеться дощу: Поезія / І.П. Федорчук. -Вінниця: ТОВ «Нілан-ЛТД», 2018. – 120 с.


   До першої поетичної збірки Ірини Федорчук «Хочеться дощу» увійшли емоційні, чуттєві, щирі вірші-сповіді, спостереження за власними емоціями й мінливістю переживань. Автор художньо візуалізує ліричні настрої, привідкриває завісу до мікросвіту, в якому затишно, тепло і навіть трохи по-дитячому наївно. И це чудово, адже допоки людина не розучилась бентежитися й бентежити, вона справжня.

Ромен Л. Чорнобривці на снігу : поезії / Людмила Ромен. –
Суми : видавничо-виробниче підприємство «Мрія-1», 2019. -140 с.


   «Чорнобривці на снігу» — 12-а збірка відомої українсь¬кої поетеси із Сум Людмили Ромен. У ній поєдналися твори ліричного і громадсько-патріотичного звучання, у яких б’ється пульс неспокою Жінки-поета і Доби, у якій вона творить, яка серцем і душею переживає почуття любові до Світу та України, Матері-берегині роду. У її рядках — тонке, філігранне мереживо слів на полотні життя, адже все, про що пише поетеса, – передумано-пережито: і в радості, і в печалі, і з болю втрати найріднішого.