2020


   Шкляр В.Треба спитати у Бога: збірка новел і оповідань /В. Шкляр.- Клуб сімейного дозвілля, 2019.- 320 с.

   Цікаві колоритні характери, захопливі події та спостереження за людськими вчинками занурюють нас у самобутній світ раннього Шкляра. До книжки також увійшли неординарні, напрочуд відверті спогади автора про видатних письменників, з якими він був у дружніх взаєминах.


   Деніал Кіз. Квіти для Ельджерона: роман/ Кіз Д.- Харків:Книжковий клуб.Клуб Сімейного Дозвілля,2019.-304 с.

   Головний герой роману — Чарлі Гордон — розумово відсталий, але у нього є друзі, робота, захоплення і непереборне бажання вчитися. Він погоджується взяти участь у небезпечному науковому експерименті, який може зробити його найрозумнішим… Яку ціну маємо ми платити за свої бажання? Чи варті вони того?


   Талан Світлана.Повернутися дощем: роман /С.Талан.-Книжковий клуб ”Клуб сімейного дозвілля, 2016.- 448с.

   Чи була Настя готова до того, що чекало на неї, коли їхала з вантажем волонтерської допомоги для добровольців «Айдару»? Чи Геник та Уля сподівалися зустрітися живими по той бік Іловайського котла? Щоб вижити, треба навчитися бачити у приціл ворога, а не живу людину. Проте одного разу ти побачиш там з дитинства знайомі риси…


   Талан Світлана.Спокута: роман /С.Талан.-Книжковий клуб ”Клуб сімейного дозвілля, 2017.- 304с.

   Що робити, коли життєва стежина веде нас до труднощів та незгод? Як їх долати? Як витримати баланс і пережити негаразди? Ця книга — про найдорожчих, про найрідніших, про найближчих — сім’ю. Часто діти несуть хрест заміть своїх батьків і, опиняючись у скрутних ситуаціях, змушені спокутувати гріхи рідних.


   Кузьма Скрябін. Проза. Поезія./ К. Скрябін.-Фоліо, 2018.-608с.

   У цьому виданні під однією обкладинкою зібрано увесь творчий доробок Кузьми – як прозові його твори “Я, “Побєда” і Берлін” , “Я, Паштєт і Армія”, “Я, Шонік і Шпіцберген”, так і поетичні – тексти пісень.
   У них Кузьма Скрябін постає, з одного боку, оригінальним прозаїком з іскрометним почуттям гумору, а з іншого – глибоким ліриком, що відчуває найтонші порухи душі.


   Роздобудько Ірен. Прилетіла ластівочка: роман/ І. Роздобудько.- Нора-Друк, 2018.-304с.

   Наприкінці ХХ століття в США, в будинку для літніх людей, помирає дивний пацієнт з прізвищем, яке американцям важко вимовити – Леонтович. Хто ця людина? Він називав себе братом відомого українського композитора – справжнього автора різдвяної пісні, відомої в світі під назвою Carol of the Bells.

2020


   Талан Світлана. Замкнене коло: роман /С.Талан.- “Книжковий клуб Клуб сімейного дозвілля”, 2017.-320с.

   Ще дитиною, Мирослава, втративши дім і бабусю,яка замінила їй батьків,опинилася в дитячому будинку. Але ні біда, ні людська жорстокість не навчили дівчинку боронитися від зла… Мирослава виросла, стала дружиною й матір’ю, і намагалася вберегти свою родину від горя та нестатків. Але не вміла відрізнити невдачі від справжньої біди…І лише пам’ять про бабусину любов давала сили жити. А покійна бабуся ніби відчуває її проблеми і намагається прийти на допомогу.


   Шила Анна. Жінка війни: оповідання /А. Шила.- Фоліо, 2018.-320с.

   Книга “Жінка війни”— перше в історії України видання, де збройне протистояння на теренах нашої країни розглядається через історії жінок. Оповідання написано на основі інтерв’ю з 25 жінками — парамедиками, волонтерами, журналістами, військовослужбовцями, які вирушили на Схід боронити свою Вітчизну. Їхніми вустами говорить Україна. Це голос, який варто почути і до якого варто дослухатися.


   Львів. Кава. Любов.:оповідання /Н. Гурницькa,Г.Вдовиченко,В. Гранецька.-Клуб сімейного дозвілля,2015.-272с.

   Щемливі оповідання від найкращих українських авторів! Ця книга – про Львів. Про місто, яке хтось знає і любить, а хтось тільки відкриває для себе. Про вузькі вулички і затишні кав’ярні, про середньовічну бруківку і старовинні споруди… Про любов.    Про життя. Про людей, які зустрічаються, розходяться, сподіваються, вірять, кохають, втрачають – і знову знаходять своє кохання…


   Ферранте Е. Історія нового імені: роман /Е.Ферранте.-Клуб сімейного дозвілля,2019.-480с.

   Найкращі подруги Ліла й Елена дорослішають і життя готує для них нові випробування. Ліла виходить заміж і стає синьйорою Карраччі. Елена продовжує навчатися, усе частіше почуваючись чужою серед своїх і своєю серед чужих… Але хай де б вони були і чим би займалися, зв’язок між ними не розірвати.


   Шкляр В. Чорний ворон. Залишенець: роман/В.Шкляр.- Клуб сімейного дозвілля, 2017.- 432 с.

   У романі «Чорний ворон. Залишенець» висвітлено одну з найдраматичніших сторінок нашої історії – повстанська боротьба українців проти окупаціної влади у 1920-х роках XX століття.
   Їх називали бандитами, розбійниками, головорізами й навіть у прокльонах-анафемах забороняли згадувати їхні імена. Щоб убити у пам’яті упокореної маси ту ідею, за яку повстанці жертвували свої молоді життя. Авжеж, вони стріляли, вішали, палили, нищили — але кого? На їхньому бойовому чорному прапорі напис: «Воля України або смерть». Вони не вийшли з лісу навіть тоді, коли навкруги запанувала чужа влада і вже не було надії на визволення. Вони — залишенці — обрали собі смерть.


   Шкляр В.Троща:роман/В.Шкляр.- Клуб сімейного дозвілля, 2019.- 416 с.

   Для нього, відчайдушного вояка УПА, війна вже минула, проте боротьба триває у невгамовному серці. «Свої» і «Чужі», дружба та розбрат, кохання і зрада, помилування й помста…Усе переплелося й відгукнулося болем, коли через багато років він натрапив на свіжу могилу давно загиблого побратима. Минуле накопичується з новою силою, щоб він постав перед розгадкою таємниці, перш ніж розпочати нове життя. Доля всміхається йому очима коханої жінки, але не приносить душевного спокою. Він – воїн, і ця битва -на все життя…


   Кідрук М.Твердиня: роман/ М. Кідрук.-Харків:Клуб Сімейного Дозвілля,2019.-560 с.

   «Твердиня» — роман автора написаний у жанрі пригодницького трилеру.
   Багато поколінь намагалися розгадати загадку загубленого міста інків Паїтіті. Згідно з легендами, саме в ньому старовинні племена заховали найбільші запаси золота. П’ятеро друзів вирушають на пошуки цього таємничого міста і, як не дивно, знаходять його. Та чи вони перші, хто доклав зусиль для того, щоб легко розбагатіти? Вони ще не знають, що з цих місць ніхто не повертався живим…
   Особливість «Твердині» – у тому, що всі головні персонажі мають реальних прототипів, а одного із героїв роману Макс Кідрук змалював із себе.


   Кокотюха А.Червоний. Без лінії фронту : роман/ А. Кокотюха.-Харків:Клуб Сімейного Дозвілля,2019.-320 с.

   Це неймовірна історія! Повстанський командир Данило Червоний не пропав безвісти після зухвалої втечі з табору смерті. Вояк УПА вижив і переміг у нелюдських умовах вічної воркутинської мерзлоти. Щоб зрозуміти, як це йому вдалося, ми маємо повернутися на десять років назад і побачити Червоного юним ліцеїстом, який лише починає боротьбу за свободу. Його шлях по-своєму бачать та оцінюють друг юності Мирон, повстанка Марія, радянський диверсант і донька «ворога народу». Кінороман «Червоний. Без лінії фронту» — довгоочікуване продовження «Червоного», книжки, яка ще до успішної екранізації набула в Україні культового статусу!


   Коломійчук Б.В. Лемберг. Справи комісара Вістовича/ Б.В. Коломійчук: Фоліо, 2018.-427с.

   Справи комісара Вістовича із циклу пригод львівського комісара Адама Вістовича. Події, відбуваються на початку XX століття у Львові, Кракові, Відні, та Будапешті. Заплутані справи, карколомні пригоди і безкомпромісний комісар поліції заволодіють вашою увагою до останнього рядка.


   Коломійчук Б.В. Небо над Віднем: роман / Б.В.Коломійчук.-Харків: Фоліо, 2017.-203 с.

   Небо над Віднем, детективний роман. На виставці у місті Лева зникла одна з найцінніших коштовностей Габсбурзької династії, яка до того ж має здатність змінювати плин часу. До справи береться львівська поліція на чолі з комісаром Вістовичем, а протидіє їм російська «охранка».


   Коломійчук Б.В. Візит доктора Фройда:роман/ Б.В. Коломійчук.-Харків:Фоліо, 2016.-187с.

    Книга Богдана Коломійчука “Візит доктора Фройда”- черговий роман з циклу пригод львівського комісара Адама Вістовича. Розслідування перетворюється на безкомпромісну дуель між ним та вбивцею, якого преса нарекла “Віденським Упирем”, та несподівано свою допомогу комісарові пропонує вже славетний на той час психоаналітик Зиґмунд Фройд. Однак для нього Упир — це передусім об’єкт для наукового дослідження, а вже потім злочинець…


   Інна Моїсєєва. Смак бунни. Про пристрасть, подорожі, каву і справжнє щастя .-К.: Брайт Букс, 2019.- 152с.

   Книжка Інни Моісєєвої про те, що приводом для розлучення може стати й туга за собою справжньою. Так часом трапляється: усі живі-здорові, забезпечені, а людина почувається цілком нещасною… Тоді варто знищити те, що всім навкруги видається довершеністю й почати подорож, що виявиться найзахопливішою у житті, – до себе справжніх, до щирого кохання й бездоганного смаку містичної міцної бунни.


   Джефферіс Дайна. Дружина чайного плантатора. Роман.- Х.: Вид.-во «Ранок»: «Фабула», 2017.-528с.-( Серія «Cвітовий бестселер»)

   Початок двадцятого століття. Дев’ятнадцятирічна Ґвендолін Хупер стає дружиною багатого й вродливого вдівця — володаря чайних плантацій та вирушає на Цейлон. Вона хоче стати ідеальною дружиною та матір’ю, але тут її чекають таємниці: замкнені двері, пожовкла весільна сукня в курній скрині, заросла могила, яка занадто мала для дорослої людини …


   Ліппінкотт Р. За п’ять кроків до кохання / Р. Ліппінкотт, М. Дотрі, Т. Яконіс ; пер. з англ. Д. Петрушенко.- Харків : Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля», 2019.-240с.

   П’ять кроків і в жодному разі не ближче. Інакше це може вбити Стеллу. Чому? Рідкісна хвороба, яка з дитинства не давала жити нормальним життям. Історія героів – непроста й динамічна. Непередбачуванність фіналу змусить серце читачв битись частіше.


Спаркс Н. Любий Джоне …: роман / Н. Спаркс ; пер. з англ.Ю. Максименко.-Х.: Віват,2019.- 304с.

   Джон знайомиться на пляжі з неймовірною дівчиною на ім’я Саванна. Кохання, у яке він не вірив, накочується потужною хвилею й перевертає увесь його світ. Але чи витримає воно випробування часом і відстанню?..


Клименко О.Там, за Збручем. Осіння громовиця: хроніка: у 2 кн. Кн.1./ О. Клименко – Тернопіль: Богдан, 2018.-416с.: іл.

   В основу роману-хроніки покладено маловідомі, драматичні історичні події, які відбувалися як на території Тернопільщини, так і за її межами, напередодні і після початку Другої світової війни, котра невідворотно вторгалася в мирні будні мільйонів.. Відтворені методом історичної реконструкції події, ніби проектуються на сьогоденні, спонукаючи до роздумів та застерігаючи од необачності.


Клименко О. Там, за Збручем. Розчахнута булава: хроніка: у 2 кн. Кн.2./ О. Клименко – Тернопіль: Богдан, 2018.- 480с.: іл.

   У другій частині роману-хроніки подана широка панорама гостродраматичних подій під час і після радянського вторгнення у Західну Україну.
   Читач не тільки зустрінеться з героями першої частини роману, але й зможе прослідкувати їх трагічну долю.

2019


Гурницька, Н. Мелодія кави в тональності кардамону (Історія забороненого кохання) : роман / Н. Гурницька. – 3-тє вид. – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2017. – 400 с. : іл.

   Драматична історія забороненого кохання юної дівчини до набагато старшого за неї одруженого польського шляхтича, яка розгортається в атмосфері Львова XIX сторіччя! Що це — мінлива пристрасть чи справжні почуття? Для неї — це перше кохання, для нього — мабуть, уже й останнє… Чи отримають закохані шанс змінити власну долю, залишитись разом і чи взагалі можливо побудувати щастя, балансуючи на краю прірви та порушуючи всі можливі заборони?


Муракамі Х. Безбарвний Цкуру Тадзакі та роки його прощі: роман.– Харків:Клуб Сімейного Дозвілля, 2017.– 304 с.

   Вони були натхненні та яскраві, що відбивалося навіть у їхніх іменах. Розумник Червоний, який надихав усіх на перемогу. Синій — капітан команди з регбі, що вчив не перейматися поразками. Сором’язлива піаністка Біла — красуня з обличчям японської ляльки. Чорна — іронічна комедіантка-інтелектуалка. І невиразної барви Цкуру. П’ятеро шкільних друзів — мов п’ять пальців однієї руки. Серед них головний герой почувався щасливим. Адже він мав мрію. Та одного дня без пояснення причин друзі викреслили Цкуру зі свого життя…


Мак О.
Каміння під косою : повість/ О.Мак – 4-те вид.- Київ:УВС ім. Ю. Липи, 2017. – 198 с.

   В повісті авторка описує період голодомору в Україні, де постають дві надзвичайно вдалі постаті старої жінки і юнака, що серед страшних обставин зберігають свою людську гідність та рівновагу духу завдяки щирій християнській вірі…
   Нове видання «Каміння під косою» велить там не забувати, що пам’ять людська незнищенна, тож неймовірна трагедія українського народу ніколи з неї не зітреться.


Ганна Черінь. Листи до Лицаря. 1946-1949. – К.: Вид. дім «Києво-Могилянська академія», 2012. – 103 с.

   Мабуть, жоден жанр не може так точно й безпосередньо відбити історичні події, їх сприйняття сучасниками, саму атмосферу часу, як жанр епістолярний.
   Ці листи – зріз життя української еміграції третьої хвилі одразу по війні.
   Невлаштованість таборового побуту, непевність майбутнього, особисті негаразди, туга за батьківщиною – й водночас колосальна життєва енергія, важке щастя материнства, творчості, готовність усе винести, здолати, всього навчитися, аби знайти своє місце у цьому новому, розбурханому війною світі.


Шевченко, А. Спадок [Текст] = Beouest : роман / А. Шевченко пер. с англ. Т. Некряч. – 2-ге вид. – Київ : Нора-друк, 2015. – 328 с.

   «Спадок» – історичний трилер англійської письменниці Анни Шевченко. Легенда про скарб гетьмана Полуботка вже кілька століть хвилює багатьох дослідників і авантюристів. Авторка роману пропонує власну версію цієї історії. Ймовірний нащадок гетьмана Полуботка претендує на спадщину і звертається по допомогу в юридичних аспектах до англійського адвоката Кейт. Отримання спадщини може змінити баланс сил між Російською федерацією і незалежною Україною, а також матиме серйозні наслідки для Банку Англії, тому дії адвоката привертають увагу спецслужб . «Спадок» є інтригуючою та блискучою спробую авторки привернути увагу до фактів української історії.


Волков, О.
Гра у три руки [Текст] : роман / О. Волков. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2016. – 312 с.

   У романі «Гра у три руки» Олексія Волкова головну партію виконує жінка, яка намагається розплутати клубок обставин, здатних запросто зламати хребет і сильному чоловікові. Втім, існують жінки, здатні пограти в «чоловічі» ігри. Комбінації в їхньому виконанні елегантніші, удари влучніші, а відчуття жалю чи прояви пощади іноді взагалі відсутні. Але як би там не було, дві жіночі руки слабші від чоловічих. Чи не забракне їм сили у найбільш вирішальну мить? Однак цим не вичерпується головна інтрига роману..

АРХІВ