2020


   Шкляр В. Чорний ворон. Залишенець: роман/В.Шкляр.- Клуб сімейного дозвілля, 2017.- 432 с.

   У романі «Чорний ворон. Залишенець» висвітлено одну з найдраматичніших сторінок нашої історії – повстанська боротьба українців проти окупаціної влади у 1920-х роках XX століття.
   Їх називали бандитами, розбійниками, головорізами й навіть у прокльонах-анафемах забороняли згадувати їхні імена. Щоб убити у пам’яті упокореної маси ту ідею, за яку повстанці жертвували свої молоді життя. Авжеж, вони стріляли, вішали, палили, нищили — але кого? На їхньому бойовому чорному прапорі напис: «Воля України або смерть». Вони не вийшли з лісу навіть тоді, коли навкруги запанувала чужа влада і вже не було надії на визволення. Вони — залишенці — обрали собі смерть.


   Шкляр В.Троща:роман/В.Шкляр.- Клуб сімейного дозвілля, 2019.- 416 с.

   Для нього, відчайдушного вояка УПА, війна вже минула, проте боротьба триває у невгамовному серці. «Свої» і «Чужі», дружба та розбрат, кохання і зрада, помилування й помста…Усе переплелося й відгукнулося болем, коли через багато років він натрапив на свіжу могилу давно загиблого побратима. Минуле накопичується з новою силою, щоб він постав перед розгадкою таємниці, перш ніж розпочати нове життя. Доля всміхається йому очима коханої жінки, але не приносить душевного спокою. Він – воїн, і ця битва -на все життя…


   Кідрук М.Твердиня: роман/ М. Кідрук.-Харків:Клуб Сімейного Дозвілля,2019.-560 с.

   «Твердиня» — роман автора написаний у жанрі пригодницького трилеру.
   Багато поколінь намагалися розгадати загадку загубленого міста інків Паїтіті. Згідно з легендами, саме в ньому старовинні племена заховали найбільші запаси золота. П’ятеро друзів вирушають на пошуки цього таємничого міста і, як не дивно, знаходять його. Та чи вони перші, хто доклав зусиль для того, щоб легко розбагатіти? Вони ще не знають, що з цих місць ніхто не повертався живим…
   Особливість «Твердині» – у тому, що всі головні персонажі мають реальних прототипів, а одного із героїв роману Макс Кідрук змалював із себе.


   Кокотюха А.Червоний. Без лінії фронту : роман/ А. Кокотюха.-Харків:Клуб Сімейного Дозвілля,2019.-320 с.

   Це неймовірна історія! Повстанський командир Данило Червоний не пропав безвісти після зухвалої втечі з табору смерті. Вояк УПА вижив і переміг у нелюдських умовах вічної воркутинської мерзлоти. Щоб зрозуміти, як це йому вдалося, ми маємо повернутися на десять років назад і побачити Червоного юним ліцеїстом, який лише починає боротьбу за свободу. Його шлях по-своєму бачать та оцінюють друг юності Мирон, повстанка Марія, радянський диверсант і донька «ворога народу». Кінороман «Червоний. Без лінії фронту» — довгоочікуване продовження «Червоного», книжки, яка ще до успішної екранізації набула в Україні культового статусу!


   Коломійчук Б.В. Лемберг. Справи комісара Вістовича/ Б.В. Коломійчук: Фоліо, 2018.-427с.

   Справи комісара Вістовича із циклу пригод львівського комісара Адама Вістовича. Події, відбуваються на початку XX століття у Львові, Кракові, Відні, та Будапешті. Заплутані справи, карколомні пригоди і безкомпромісний комісар поліції заволодіють вашою увагою до останнього рядка.


   Коломійчук Б.В. Небо над Віднем: роман / Б.В.Коломійчук.-Харків: Фоліо, 2017.-203 с.

   Небо над Віднем, детективний роман. На виставці у місті Лева зникла одна з найцінніших коштовностей Габсбурзької династії, яка до того ж має здатність змінювати плин часу. До справи береться львівська поліція на чолі з комісаром Вістовичем, а протидіє їм російська «охранка».


   Коломійчук Б.В. Візит доктора Фройда:роман/ Б.В. Коломійчук.-Харків:Фоліо, 2016.-187с.

    Книга Богдана Коломійчука “Візит доктора Фройда”- черговий роман з циклу пригод львівського комісара Адама Вістовича. Розслідування перетворюється на безкомпромісну дуель між ним та вбивцею, якого преса нарекла “Віденським Упирем”, та несподівано свою допомогу комісарові пропонує вже славетний на той час психоаналітик Зиґмунд Фройд. Однак для нього Упир — це передусім об’єкт для наукового дослідження, а вже потім злочинець…


   Інна Моїсєєва. Смак бунни. Про пристрасть, подорожі, каву і справжнє щастя .-К.: Брайт Букс, 2019.- 152с.

   Книжка Інни Моісєєвої про те, що приводом для розлучення може стати й туга за собою справжньою. Так часом трапляється: усі живі-здорові, забезпечені, а людина почувається цілком нещасною… Тоді варто знищити те, що всім навкруги видається довершеністю й почати подорож, що виявиться найзахопливішою у житті, – до себе справжніх, до щирого кохання й бездоганного смаку містичної міцної бунни.


   Джефферіс Дайна. Дружина чайного плантатора. Роман.- Х.: Вид.-во «Ранок»: «Фабула», 2017.-528с.-( Серія «Cвітовий бестселер»)

   Початок двадцятого століття. Дев’ятнадцятирічна Ґвендолін Хупер стає дружиною багатого й вродливого вдівця — володаря чайних плантацій та вирушає на Цейлон. Вона хоче стати ідеальною дружиною та матір’ю, але тут її чекають таємниці: замкнені двері, пожовкла весільна сукня в курній скрині, заросла могила, яка занадто мала для дорослої людини …


   Ліппінкотт Р. За п’ять кроків до кохання / Р. Ліппінкотт, М. Дотрі, Т. Яконіс ; пер. з англ. Д. Петрушенко.- Харків : Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля», 2019.-240с.

   П’ять кроків і в жодному разі не ближче. Інакше це може вбити Стеллу. Чому? Рідкісна хвороба, яка з дитинства не давала жити нормальним життям. Історія героів – непроста й динамічна. Непередбачуванність фіналу змусить серце читачв битись частіше.


Спаркс Н. Любий Джоне …: роман / Н. Спаркс ; пер. з англ.Ю. Максименко.-Х.: Віват,2019.- 304с.

   Джон знайомиться на пляжі з неймовірною дівчиною на ім’я Саванна. Кохання, у яке він не вірив, накочується потужною хвилею й перевертає увесь його світ. Але чи витримає воно випробування часом і відстанню?..


Клименко О.Там, за Збручем. Осіння громовиця: хроніка: у 2 кн. Кн.1./ О. Клименко – Тернопіль: Богдан, 2018.-416с.: іл.

   В основу роману-хроніки покладено маловідомі, драматичні історичні події, які відбувалися як на території Тернопільщини, так і за її межами, напередодні і після початку Другої світової війни, котра невідворотно вторгалася в мирні будні мільйонів.. Відтворені методом історичної реконструкції події, ніби проектуються на сьогоденні, спонукаючи до роздумів та застерігаючи од необачності.


Клименко О. Там, за Збручем. Розчахнута булава: хроніка: у 2 кн. Кн.2./ О. Клименко – Тернопіль: Богдан, 2018.- 480с.: іл.

   У другій частині роману-хроніки подана широка панорама гостродраматичних подій під час і після радянського вторгнення у Західну Україну.
   Читач не тільки зустрінеться з героями першої частини роману, але й зможе прослідкувати їх трагічну долю.

2019


Гурницька, Н. Мелодія кави в тональності кардамону (Історія забороненого кохання) : роман / Н. Гурницька. – 3-тє вид. – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2017. – 400 с. : іл.

   Драматична історія забороненого кохання юної дівчини до набагато старшого за неї одруженого польського шляхтича, яка розгортається в атмосфері Львова XIX сторіччя! Що це — мінлива пристрасть чи справжні почуття? Для неї — це перше кохання, для нього — мабуть, уже й останнє… Чи отримають закохані шанс змінити власну долю, залишитись разом і чи взагалі можливо побудувати щастя, балансуючи на краю прірви та порушуючи всі можливі заборони?


Муракамі Х. Безбарвний Цкуру Тадзакі та роки його прощі: роман.– Харків:Клуб Сімейного Дозвілля, 2017.– 304 с.

   Вони були натхненні та яскраві, що відбивалося навіть у їхніх іменах. Розумник Червоний, який надихав усіх на перемогу. Синій — капітан команди з регбі, що вчив не перейматися поразками. Сором’язлива піаністка Біла — красуня з обличчям японської ляльки. Чорна — іронічна комедіантка-інтелектуалка. І невиразної барви Цкуру. П’ятеро шкільних друзів — мов п’ять пальців однієї руки. Серед них головний герой почувався щасливим. Адже він мав мрію. Та одного дня без пояснення причин друзі викреслили Цкуру зі свого життя…


Мак О.
Каміння під косою : повість/ О.Мак – 4-те вид.- Київ:УВС ім. Ю. Липи, 2017. – 198 с.

   В повісті авторка описує період голодомору в Україні, де постають дві надзвичайно вдалі постаті старої жінки і юнака, що серед страшних обставин зберігають свою людську гідність та рівновагу духу завдяки щирій християнській вірі…
   Нове видання «Каміння під косою» велить там не забувати, що пам’ять людська незнищенна, тож неймовірна трагедія українського народу ніколи з неї не зітреться.


Ганна Черінь. Листи до Лицаря. 1946-1949. – К.: Вид. дім «Києво-Могилянська академія», 2012. – 103 с.

   Мабуть, жоден жанр не може так точно й безпосередньо відбити історичні події, їх сприйняття сучасниками, саму атмосферу часу, як жанр епістолярний.
   Ці листи – зріз життя української еміграції третьої хвилі одразу по війні.
   Невлаштованість таборового побуту, непевність майбутнього, особисті негаразди, туга за батьківщиною – й водночас колосальна життєва енергія, важке щастя материнства, творчості, готовність усе винести, здолати, всього навчитися, аби знайти своє місце у цьому новому, розбурханому війною світі.


Шевченко, А. Спадок [Текст] = Beouest : роман / А. Шевченко пер. с англ. Т. Некряч. – 2-ге вид. – Київ : Нора-друк, 2015. – 328 с.

   «Спадок» – історичний трилер англійської письменниці Анни Шевченко. Легенда про скарб гетьмана Полуботка вже кілька століть хвилює багатьох дослідників і авантюристів. Авторка роману пропонує власну версію цієї історії. Ймовірний нащадок гетьмана Полуботка претендує на спадщину і звертається по допомогу в юридичних аспектах до англійського адвоката Кейт. Отримання спадщини може змінити баланс сил між Російською федерацією і незалежною Україною, а також матиме серйозні наслідки для Банку Англії, тому дії адвоката привертають увагу спецслужб . «Спадок» є інтригуючою та блискучою спробую авторки привернути увагу до фактів української історії.


Волков, О.
Гра у три руки [Текст] : роман / О. Волков. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2016. – 312 с.

   У романі «Гра у три руки» Олексія Волкова головну партію виконує жінка, яка намагається розплутати клубок обставин, здатних запросто зламати хребет і сильному чоловікові. Втім, існують жінки, здатні пограти в «чоловічі» ігри. Комбінації в їхньому виконанні елегантніші, удари влучніші, а відчуття жалю чи прояви пощади іноді взагалі відсутні. Але як би там не було, дві жіночі руки слабші від чоловічих. Чи не забракне їм сили у найбільш вирішальну мить? Однак цим не вичерпується головна інтрига роману..

2018

Петровська К. Мабуть Естер
Петровська К. Мабуть Естер. Історії. – Чернівці: Книги -ХХІ, 2015. – 228 с.

Книга має ознаки сімейного роману, в якому крізь образи представників великої родини, розпорошеної по багатьох країнах Європи, просвічують події епохального значення. Автор пропонує нам інтимну мозаїку доль своїх близьких, які стали героями й заручниками часу. Від їхніх незвичних, карколомних життєвих кульбітів забиває подих.

Марина Гримич. Мак червоний в росі
Марина Гримич. Мак червоний в росі. Роман. – Київ: Дуліби, 2016. – 192 с.

Це роман про покоління світлого смутку та обережної радості – людей, народжених у 1960-х роках, в очах яких "тепле літо цвіло" і водночас у чиїх грудях зяяла діра. Дія відбувається у колі сучасних інтелектуалів, яких об’єднують заплутані особисті стосунки, спогади про дитинство та юність у радянському Києві. Оповідь ведеться під супровід ностальгійних "мельодій" 1960-х.

Лис Володимир. Діва Млинища
Лис Володимир. Діва Млинища: роман. — Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. — 368 с.

Таємнича біла постать іноді являлася мешканцям села Загоряни, що жили понад річкою Мережкою – на Млинищі. Від чого берегла, про що попереджала Діва Млинища, що постає перед очима жителів села у вирішальний момент їхнього життя? Ця таємнича постать лише тричі за століття з’являється у сюжеті: щоб порадити, порятувати й покарати. Образ Діви уособлює суспільну мораль селян. Їй вірять та підкоряються. Після її появи завжди очікують змін. Надзвичайно життєвий текст, такий теплий та душевний. Про вічне на Землі, про кохання….

Надія Гуменюк. Вересові меди
Надія Гуменюк. Вересові меди. – Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2015. – 320 с.

Посеред дороги, що веде від волинського села до лісу, подружжя знаходить немовля, яке залишає в себе і виховує як рідну дочку. Минають роки… Дівчині судилась насичена подіями й трагедіями доля – Перша світова війна, прихід у рідне село більшовиків, кохання до воїна УПА, втрата рідних людей у радянських концтаборах. У складному, напруженому та яскравому житті красуні Дани будуть справжня дружба й людська заздрість, болісні втрати і дивовижні знайдення, поразки й перемоги, а ще палке кохання і медовий смак щастя.

Лариса Денисенко. Нова стара баба
Лариса Денисенко "Нова стара баба". – Харків: Книжковий Клуб "Клуб сімейного дозвілля", 2013. – 272 с.

До новинки увійшли дві повісті – "Нова стара баба" й "Забавки з плоті та крові". "Нова стара баба" – кумедна, добра і світла оповідь про життя душевної Варвари та її шебутної подруги Зойки, яким уже стільки років, "що в те неможливо повірити навіть тоді, коли роздивляєшся себе в люстро". Жінки намагаються з’ясувати, хто ж та "нова стара баба", яка з’явилася на горизонті Варвариного онука Славика й турбує "малюка".

Забавки з плоті та крові" – феєрична повість-карнавал з обов’язковим хепі-ендом. Дивакуватий Ерік, який перевдягається в жіноче вбрання, і сліпа дівчина Міра – що вийде із зустрічі таких різних людей, які майже стали… подругами?

Люко Дашвар. На запах м'яса
Люко Дашвар. На запах м’яса: роман.- Харків: Книжковий Клуб "Клуб сімейного дозвілля", 2014. – 368 с.

Людина – це хижак. Але на відміну від тваринного світу, у неї своє "м’ясо". Жага до багатства, влади, примарного благополуччя, бажання мати більше, ніж тобі потрібно, – все це м’ясо! Потяг до нього йде з самого низу людської натури.

Сюжет роману розгортається навколо дівчини Майі, яка з великого міста тікає до покинутого хутора, що загубився серед лісів, й оселяється в занедбаній хаті. Це гарна можливість закінчити своє життя, чи, може, почати нове? Саме тут, серед щирих почуттів і давніх легенд, вона знову повірила в себе. Повірила, що можна жити не заради себе чи якоїсь примхи, а жити заради життя. Але чи надовго це? Адже потяг до м’яса неможливо заглушити, і спрага до "красивого життя", наче голод, висотує з тебе всі сили, вмовляє повернутися до міста і забрати те, що тобі належить.

Кокотюха Андрій. Повний місяць
Кокотюха Андрій. Повний місяць. Роман. К.: Нора-Друк, 2014. – 368 с.

Осiнь 1944 року. Подiлля. Лiнiя фронту вже далеко, але спокою в тилу немає. У селищi Сатанів страх перед гестапо змiнився боязню каральних операцiй НКВС, мало того, округу тероризують озброєнi до зубiв банди кримiнальникiв та дезертирiв, але й це ще не все: кiлька мiсяцiв у околицях на узлiссi знаходять тiла людей, загризених дикими тваринами. Люди кажуть, завiвся в тутешньому лiсi вовкулака… Детективний трилер, виконаний у популярному стилi ретро-роману, що захоплює з перших сторiнок.

Робертс Г. Д. Шантарам
Робертс Г. Д. Шантарам: роман. У 2-х книгах. – Спб.: Азбука, Азбука-Аттикус, 2016.

Один з найбільш вражаючих романів початку XXI століття. Цей бестселер, до всього іншого, є автобіографічним романом, можливо, в чомусь і прикрашеним, але лише для того, щоб книга була не сухим документальним нарисом, а захоплюючим пригодницьким романом.
Важко повірити в те, що на долю однієї людини випало стільки пригод, мандрівок і випробувань. Герой роману, якого позбавили після розлучення з дружиною батьківських прав, залучився до наркотиків, здійснив ряд пограбувань і був засуджений австралійським судом до дев’ятнадцяти років ув’язнення. На другий рік йому вдалося втекти з в’язниці суворого режиму. Він дістався до Бомбея, де був фальшивомонетником і контрабандистом, торгував зброєю і брав участь у розборках індійської мафії, а також знайшов свою справжню любов…

Форман Г. Облиш мене.
Форман Г. Облиш мене: роман. Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. — 256 с.

Таких, як вона, називають сильними матерями. Чоловік, близнюки-непосиди, робота, друзі, сусіди, будинок… Та чи багато тих сил?.. У безмежній гонитві й виснаженні, коли часу для себе більше не існує, Мерібет не одразу зрозуміла: біль, який вона відчула, – це серцевий напад… Повернувшись додому після складної операції, вона не мала сил на прості повсякденні справи, а родина чекала звичної турботи… Мерібет почувалася зрадженою: після років відданого піклування вона, здавалося, могла б сподіватися бодай на кілька тижнів відпочинку. Але ж ні…Книга для всіх жінок, які хоч раз мріяли сісти в потяг і поїхати світ за очі замість вертатися додому — до нескінченного куховарства, прання, невивчених уроків і нез’ясованих стосунків…

Денисенко Л. Відлуння: від загиблого діда до померлого
Денисенко Л. Відлуння: від загиблого діда до померлого: роман. – Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2013. — 320 с.

Донедавна Марта фон Вайхен пишалася своїм корінням: її предок поляг смертю хоробрих під час Другої світової війни й похований десь під Житомиром. Аж раптом дівчина дізнається, що вона — нащадок нациста, який доживав свій вік у божевільні, граючись у єврея. Відлуння минулого кличе її до України, поки її майбутнє блукає вулицями Берліна…

Дочинець Мирослав. Криничар
Дочинець Мирослав. Криничар. Діяріуш найбагатшого чоловіка Мукачевської домінії. – Мукачево: Карпатська вежа, 2013. – 330 с.

Це чергова сповідь унікальної людини, історія душі у вигляді щоденникових нотаток головного героя — аскета-багача, який прийшов до власної філософії самообмеження. Це книжка не просто про життя, це – саме життя. У ній достатня порція Світла, нового Знання, Віри, Надії й Любові. Нарешті, це книга, що вчить, як не бути дурним і бідним у цьому світі.

Фіалко Ніна. Кохання з першого погляду
Фіалко Ніна. Кохання з першого погляду. – Тернопіль: Навчальна книга — Богдан, 2016. – 296 с.

У своєму романі тернопільська авторка Ніна Фіалко змальовує життя сучасної молоді, яка шукає щастя за кордоном. Головний герой Олексій Шинкаренко, закохавшись у місцеву красуню, намагається створити для неї невеличкий рай, та вона прагне іншого життя. Сюжет наповнений багатьма життєвими віражами у людських долях, тому захоплює з першої сторінки і не відпускає до останньої. Роман читається легко і залишає враження для роздумів.

Cова І. Смак свіжої малини
Cова І. Смак свіжої малини. – Харків: Фоліо, 2005. – 287 с.

Ізабелла Сова — відома польська письменниця і перекладачка, авторка сенсаційної "ягідної трилогії", що стала бестселером не тільки у Польщі, але й за її межами.
У житті дівчини – випускниці університету є все: невдалі заручини, страждання, трохи дивні подруги, багато друзів, дивна сім’я, психіатр, пошуки роботи та єдине вічне бажання – знайти себе у бурхливому світі. А найголовніше – тут багато гарного гумору, цікавих розповідей і вдала сюжетна лінія. Що ще потрібно для гарного немарно згаяного вечора?

Вишневський, Я. Л. GRAND готель
Вишневський, Я. Л. GRAND готель: роман. – К.: Рідна мова, 2014. – 272 с.

Готель "Ґранд" у Сопоті — місце знамените: тут зупинялися відомі реальні історичні постаті… Сюди навідуються й головні герої роману Януша Леона Вишневського: хтось угамувати любовну спрагу; хтось вирішити свої матеріальні проблеми; хтось безрозсудливо кинутися у вир шаленства-адюльтеру; хтось аби звести рахунки з життям… GRAND готель — це ще й символ Великого Життя, великі проблеми міжлюдських і міжстатевих стосунків. І — як світло в кінці тунелю — спасенна зоря нового кохання.

Вишневський, Я. Л. Кульмінація
Вишневський, Я. Л. Кульмінація. – К.: Рідна мова, 2015. – 368 с.

Чудова збірка оповідань, в якій одна половина написана Янушем Вишневським, а друга — зірками жіночої літератури (Галиною Пагутяк, Євгенією Кононенко, Марією Матіос, Теодозією Зарівною, Галиною Паламарчук, Любов’ю Голотою, Ірен Роздобудько, Наталією Колісніченко-Братунь). Українські авторки розпочинають дискусію на тему, яку знають найкраще — жіночність. Отож, один чоловік і вісім жінок. Коли зустрічається чоловіче начало з жіночим, настає КУЛЬМІНАЦІЯ відчуттів.

Сова І. Тістечка з ягодами
Сова І. Тістечка з ягодами. – Харків: Фоліо, 2005. – 255 с.

Попри смаковиту назву, це не збірка рецептів витончених десертів. Це тепла й дотепна, як завжди у письменниці, повість про дещо таке, що на загал трактується як Божа воля й катастрофа водночас: про життєвий злам. Адже в житті часом доводиться все починати наново.
Коли вигідна стабільність виявляється оманою, успіх — помилкою, кар’єра — пасткою, виграш — програшем… Добре мати тоді — а надто, коли доводиться плисти проти течії — біля себе кількох друзів. А нехай навіть і тістечко! Бодай одне-єдине.

Положій Є. В. Юрій Юрійович, улюбленець жінок
Положій Є. В. Юрій Юрійович, улюбленець жінок. – Харків: Фоліо, 2011. – 218 с.

Це неймовірно смішна і захоплююча книга, можливо, найсмішніша з тих, що вам довелося читати останнім часом. Юрій Юрійович – головний персонаж книжки, абсолютний літературний антигерой нашого часу. Він нікого не вбив, не обдурив. Він просто дуже добрий і щирий, і ніякі обставини, ані люди не змогли змінити його характер. У пошуках свого щастя, коханої жінки, досягши визнання чи проживаючи нестерпно важкі роки, Юрій Юрійович завжди залишається самим собою, в які б злі жарти не грала з ним доля.

Вдовиченко Г. Ось відкрита долоня
Вдовиченко Г. Ось відкрита долоня: збірка. – Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. – 208 с.

Це довгоочікувана новинка від популярної письменниці, багаторазового лауреата престижного літературного конкурсу "Коронація слова"! Оповідання, з яких складається книжка, – наче маленькі епізоди, незначні щоденні події, з яких і складається людське життя, так само беззахисне і чесне, як відкрита долоня… Колись, до війни, старенькі бабусі чи улюблені тітоньки давали прості поради, як жити: любити себе, любити світ. Тепер молоді жінки і юнаки, брати і сестри, рано посивілі чоловіки і самотні дружини стали мудрішими за своїх батьків, бо життя набуло для них особливої цінності.

Вдовиченко Г. Купальниця
Вдовиченко Г. Купальниця: роман. – Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2015. – 240 с.

У напіввимерлому військовому містечку жили собі брат Роберт і сестра Кароліна. Ворожка напророкувала, що хтось із них стане щасливим, а хтось — знаменитим. Роберт першим подався підкорювати столицю. Кароліні, яка теж не всиділа вдома, доведеться запакувати не один подарунок у київському супермаркеті, перш ніж розпакує свій — від долі… Про перші кроки дівчини в дорослому житті, про її пошуки власного призначення і врешті — зустріч з долею — новий роман Галини Вдовиченко. І все це на тлі повсякденного життя Києва і Львова, складних людських стосунків і незбагненої симпатії до дивовижних квітів, що так неохоче розкривають пелюстки.

Лис В. Камінь посеред саду
Лис В. Камінь посеред саду: роман. – Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2015. – 256 с.

Жив собі звичайний чоловік, до міри успішний, до міри щасливий… Але в житті, мабуть, кожного настає мить, коли розумієш, що все летить шкереберть. І те, що здавалося міцним і справжнім, виявляється марнотою — робота, родина, кохання… Та годі — чи кохав ти взагалі по-справжньому?! Що це? Криза середнього віку? Поклик власної душі, яку ти давно занедбав? У житті Андрія Трояна настав саме такий момент. Коли треба вирішити, хто ти, де ти й куди йдеш… Можна довго заплющувати очі та робити вигляд, ніби нічого особливого не відбувається. А можна нарешті наважитися й підняти таємничий камінь із саду своєї душі. Чи вийде це в Андрія? А у вас?..

Дочинець М. Мафтей. Книга написана сухим пером
Дочинець М. Мафтей. Книга написана сухим пером. Роман. – Мукачево: Карпатська вежа, 2016. – 352 с.

Неймовірні події в Мукачеві. Там зникають дівчата. Упродовж року пропало безвісти восьмеро дівиць різних верств і сповідання. Місцева жандармерія збилася з ніг у пошуках, та все намарно. Доки столичні детективи провадять розшуки, розстривожена громада Мукачева сама вдається до всіх зарадних засобів. Залучили в поміч знаного зільника на ім’я Мафтей Просвирник, якого за здатність до лічництва милує навіть родовите панство Великої Мадярщини.

Талан С. Оголений нерв
Талан С. Оголений нерв: роман. – Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2015. – 544 с.

Мирне й спокійне життя, міцна родина, вірні друзі… Усе, що здавалося непохитним, перевернулося догори дном. Сєвєродонецьк опинився під владою сепаратистів. Наче безодня розкрилася, і рідні люди й вірні друзі стають ворогами. Кожен зробив власний вибір. Чи можливо здолати прірву, яку проклала між ними війна?

Вдовиченко Г. Маріупольський процес
Вдовиченко Г. Маріупольський процес. – Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2015. – 288 с. Захопленого в полон українського вояка із Західної України терористи віддають у своєрідне рабство жительці села, що неподалік від Маріуполя, у якої закутий у кайданки укроп трудитиметься на ремонті хати…
Маріупольський процес" — це роман про кохання сепаратистки й бійця АТО. Але насамперед — це роман про історію пізнання людини людиною, про ламання стереотипів щодо "західників" і "східняків" крізь звичайні людські почуття, про відкриття через це пізнання самого себе.
Лис В. Соло для Соломії
Лис В. Соло для Соломії: роман. – Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2015. – 368 с.

Карколомні події ХХ століття – війна, примусова колективізація – події, що назавжди змінили не тільки людей, а й Україну. Та у межах історії країни це лише пункт статистичних даних, за яким немає нічого, окрім чисел. А як щодо історії однієї людини, жінки, котра прагла звичайного земного щастя? Історія Соломії тільки називається солом. Насправді в романі все так, як у справжньому житті, коли біографія одного невіддільна від біографій тих, хто поруч. Якщо б ми більше знали про життя інших, то могли б краще розібратися із життям власним.

Дашвар Л. Биті є. Гоцик
Дашвар Л. Биті є. Гоцик. Книга 3. – Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2012. – 272 с.

Роман української письменниці Люко Дашвар є останньою частиною трилогії (перший роман трилогії "Биті є. Макар" вийшов у 2011 році, а другий – "Биті є Макс" – у 2014 році).
Гоцик — бунтар, який радше галопуватиме світ за очі, наче змилений кінь, ніж осяде в батьківському маєтку й ходитиме за свиньми, а сільська красуня Тайка хай чекає хоч до скону. Когось він занапастить, когось урятує та чи вистоять його непохитні принципи у двобої з людською гідністю, дружбою та коханням?

Кідрук М. Бот. Гуаякільський парадокс
Кідрук М. Бот. Гуаякільський парадокс: роман. – Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2015. – 512 с.

У минулому кращий програміст компанії "ТТР", Тимур більше не здатний займатися програмуванням. Він намагається забути події п’ятирічної давнини, коли створені ним боти втілилися у плоті й перетворилися на жахливих вбивць. Але він іще не здогадується, що боти вже поширюють нову епідемію агресії у Гуаякілі. Величезна кількість людей потрапляє до психіатричної клініки після скоєння особливо жорстоких злочинів. Усі вони малюють однакові фрактали та повторюють ім’я ТИМУР.

Забужко О. Тут могла б бути ваша реклама: збірка. – Харків: Книжковий Клуб "Клуб сімейного Дозвілля", 2014. – 320 с.

У нову книжку відомої української письменниці вміщено пронизливо ліричні оповідання, одне з яких дало назву цій книзі, а також популярний роман "Польові дослідження з українського сексу", що вже став сучасною класикою.

Жадан Сергій. Життя Марії
Жадан Сергій. Життя Марії. Книга віршів і перекладів. – Чернівці: Meridian Czernowitz; Книги — ХХІ, 2015. – 184 с

Для того, щоб закінчилася війна, треба досягати порозуміння. Навіть зі своїми. А щоб порозумітися, необхідно розмовляти. З ким завгодно, як завгодно і про що завгодно. У поетичній збірці автор розмовляє — про найдорожчі листи і спалені мости, втрачені домівки і зруйновані міста. Розмовляє зі своїми й чужими, зі святими й не дуже, з убитими військовими і живими біженцями, і, звісно, з нами. Щоб врятувати — ящо не нас, то хоча б наших дітей.


Кокотюха А. Чорний ліс: роман. – Харків: Книжковий "Клуб Клуб сімейного Дозвілля". – 2015. – 304 с.

У чорному лісі на Волині українці воюють відразу на три фронти: з німцями, росіянами та поляками.
Головний герой — колишній міліціонер, зек, радянський диверсант — мусить розібратися в тому, хто друг, а хто ворог. У нього нині одна мета — зрозуміти, на чиєму боці правда, і відстоювати її зі зброєю в руках.

Роздобудько І. Одного разу ..

Роздобудько І. Одного разу ..: роман. .- Харків: Книжковий Клуб "Клуб сімейного Дозвілля", 2013. – 240 с.

Ірен Роздобудько, талановита письменниця, лауреат багатьох престижних премій, неодноразова переможниця літературного конкурсу "Коронація слова" так висловилась про зміст своєї нової книги: "Ця книжка для тих, хто ні в чому не боїться бути відвертим, для кого будь-яка невдача стає відліком нового життя, для тих, хто вірить у диво і в те, що "низьких стартів" не буває.
Вона для молодих — аби вони зрозуміли, що життя прекрасне і … коротке. І йшли по ньому без страху. І для старших, аби вони пригадали своє — таке довге! – життя. І зрозуміли, що воно — прекрасне".

Оксана Забужко. З мапи книг і людей
Оксана Забужко. З мапи книг і людей /збірка есеїстики: – Meridian Czernowitz. – Кам’янець-Подільський, ТОВ "Друкарня "Рута"" 2012. – 376 с.

Нову книжку відомої української письменниці складають вибрані есе з доробку останніх двадцяти років, об’єднані темою культурного простору довкола нас. На "мапі" Оксани Забужко позначено книжки, людей, місця, міста, фільми, вистави, які — з-поміж інших, – мали вплив на долю авторки і які одночасно можуть слугувати своєрідним культурним маркером для збірного портрета сучасного українського інтелектуала. Ця книжка буде цікавою для всіх, хто має смак до вдумливого читання.

Матіос М. Жіночий паркан у саду нетерпіння
Матіос М. Жіночий паркан у саду нетерпіння. – Львів: ЛА "ПІРАМІДА", 2011. – 308 с.

Письменниця Марія Матіос вважає, що життя кожної жінки — безперервний випробувальний танець: іноді — "вальс", частіше — "гуцулка", зрідка — "танго" чи коли-не-коли "танець живота".
Але традиційно жінки ніколи не танцюють "аркан" – ритуальний, суто чоловічий танець жителів гір.
Проте М. Матіос стверджує, що її героїня "затесалась між аркани", і цей "аркан" — не стане "вальсом". Бо така парадоксальна вдача її героїні, яка з однаковою пристрастю щоденно випробовує своє серце на розрив: чи то тримає батіг у руках для лінивців, чи сповідається в любові.
"Жіночий аркан у саду нетерпіння" — поезія справжньої Жінки. Жінки із плоті і крові, жінки, яка вміє бути щасливою "отут і вже".

Ушкалов С. Жесть
Ушкалов С. Жесть (sho(r)t stories) – Харків: Книжковий Клуб "Клуб сімейного Дозвілля", 2013. – 240 с.

Жесть — це коли ти відчайдушно шукаєш своє місце в житті, а тобі знаходять роботу. Жесть — це коли твого чихуахуа викрадає баклан. Жесть- це коли на день народження тобі дарують єнота. Жесть — це коли для сучасного автора немає нічого святого — ані свята Останнього дзвоника, ані футболу, – а сучасний читач радо взувається в бутси, підперізується стрічкою випускника і, досхочу надряпавши паркет, вирушає шукати пригод на свою…голову.

Ушкалов С. БЖД
Ушкалов С. БЖД: повість. – Харків: Книжковий Клуб "Клуб сімейного Дозвілля", 2013. – 240 с.

Коли викладач з БЖД вимагає з тебе хабара, а твого ліпшого друга переслідують бандити на чорному джипі, єдиний правильний учинок — це зібрати речі й просто втекти. Байдуже куди, хоч, звісно, краще до моря. Пересуваючись на старому автомобілі, не маючи й гадки, у якому напрямку, та постійно потрапляючи в різні халепи, головні герої напишуть самі для себе власну "безпеку життєдіяльності".

Сокіл А. Аглая. Хвильовий М. Вальдшнепи
Сокіл А. Аглая. Хвильовий М. Вальдшнепи. – К.: Смолоскип, 2010. – 222с.

Хто важиться перебирати слово у класиків? Чи варто розпочинати діалог і творити продовженння відомих творів? Видавництво "Смолоскип" робить цей сміливий крок. Пропонована увазі читачів повість Артема Сокола "Аглая" є спробою продовження роману Миколи Хвильового "Вальдшепи". Це перша спроба не освоєного ще в українській літературі жанру: повість-продовження, повість-полеміка; напівзатертий часом палімпсест, крізь рядки якого проступають слова незавершеного роману. Із неї дізнаємося, як склалися долі не лише Аглаї, Дмитра Карамазова, професора Вовчика й тьоті Клави з "Вальдшнепів", а і їх нащадків: Аглаї, Миті, валіка, що є головними героями нового твору, дія якого відбувається в 60-х роках ХХ ст..

Лис В. С. Маска
Лис В. С. Маска: роман. – Харків: Книжковий Клуб "Клуб сімейного Дозвілля", 2015. – 320 с.

Дія цього авантюрного історичного роману від володаря премії "Гранд-Коронація слова" Володимира Лиса відбувається на початку XІX століття у багатьох країнах Європи. Він про загадкову "людину в п’яти масках". Цей грабіжник виринає нізвідки й зникає в нікуди. Він з’являється на зібраннях аристократів Польщі, України, Німеччини, Трансільванії, наводить жах на присутніх та здійснює добре сплановані зухвалі пограбування. Аж раптом якийсь сміливець зриває з нього маску…

Дашвар Люко. Биті є. Макс
Дашвар Люко. Биті є. Макс. Книга 2. – Харків: Книжковий Клуб "Клуб сімейного Дозвілля", 2014. – 288 с.

Роман української письменниці Люко Дашвар "Биті є. Макс" є другою частиною трилогії (перший роман трилогії "Биті є. Макар" вийшов у 2011році).
Герой роману Макс б’ється головою об глуху стіну, порвав із батьками, злидарює. Але заради чого? Його дівчина втекла, не підтримала його відчайдушних спроб стати мужчиною… Прийняти фінансову допомогу рідних і гидувати нею — оце по-Максовому, так чинить справжній метросексуал! Він не став героєм для коханої, коли вона тонула, а тепер за власні гроші купує собі право боротися за виживання, наче "останній герой"…

Печорна О. Фортеця для серця
Коцарев О. Неймовірна історія правління Хлорофітума Першого: Пригодницькі повідомлення. – К.: Смолоскип, 2009. – 264 с.

Збірка пропонує увазі читачів Коцарева-прозаїка. Сюжетні повороти у цій збірці абсолютно непередбачувані. Тієї миті, коли читач уже майже на сто відсотків певен, що автор зараз поверне сюжетним проспектом праворуч, письменник несподівано крутить кермо сюжету ліворуч і з задоволеною усмішкою повертає на газон, зносить газетний кіоск, а потім переможно в’їжджає в скляну вітрину якогось модного бутика. Саме таким і має бути справжній катарсис.
У цих лаконічних новелах добро неодмінно виборює перемогу над злом. Книга містить порцію рецептів облаштування ідеального суспільства й ідеальної родини, великий відсоток багатозначних натяків та наполегливо рекомендується до прочитання в автобусах, тролейбусах, трамваях і метро.

Коцарев О. Неймовірна історія правління Хлорофітума Першого
Печорна О. Фортеця для серця: роман. – Харків: Книжковий Клуб "Клуб сімейного Дозвілля", 2015. – 368 с.

Є книги, які, як скальпель хірурга, ріжуть заради одужання. Книги, які боляче читати. "Фортеця для серця" молодої української письменниці Олени Печорної — саме така книга. Головною героїнею роману є любов. Проте любов, стверджує авторка, це не лише голі тіла, а коли й душі — голі. Бо насправді таке воно і є, істинне кохання. Без масок і захисних обладунків, без мурів, якими ми оточуємо серце, аби не скніло, аби не обпеклися, аби не плакали…

Кільченський В. А. Присмак воліКільченський В. А. Присмак волі: Роман. – Дніпропетровськ: Пороги, 2012. – 584 с.

Роман "Присмак волі" написаний для тих, кого цікавить історія рідної країни. Події романа відбуваються у бурхливому ХVII сторіччі, коли Україна виборювала право на своє існування. У центрі подій – життя козаків, яких нелегка доля змусила взятися до зброї і відстоювати волю. Влившись у козацько-повстанське військо Богдана Хмельницького, четвірка побратів, які є героями цього твору, довела свою здатність перемагати. Авторові вдається показати не лише мужність козаків у боротьбі з ворогами, а й передати найтонші переживання, здатність до глибоких почуттів.

Сингаївський М. Доля у спадокСингаївський М. Доля у спадок: Авторська антологія перекладача. – Львів: Світ, 2012. – 400 с.

Для тих, хто любить поезію пропонуємо авторську антологію видатного українського поета і перекладача Миколи Сингаївського, до якої ввійшли його вибрані поетичні переклади з новогрецької, болгарської, французької, російської та інших літератур світу. Вся книга пройнята лірико-філософським відчуттям, відповідальністю людини за світ, за схід сонця і ласкаву усмішку дитини.

Чемерис В. Л. Фортеця на Борисфені
Чемерис В. Л. Фортеця на Борисфені: історичний роман. – Харків: Фоліо, 2012. – 443 с.

Що може бути цікавішим за її величність Історію? Тільки Історія, про яку розповідають цікаво, небайдуже та неупереджено. Саме так, як це робить Валентин Чемерис (нар. 1936) — відомий український письменник, автор багатьох історичних та фантастичних романів і оповідань, лауреат літературних премій.
Події роману "Фортеця на Борисфені" починаються з літа 1635 року, коли запорожці на чолі з гетьманом Іваном Сулимою зруйнували Кодацьку фортецю на Дніпрі, і закінчуються Кумейківською битвою, під час якої українці гідно боронили свою честь та землю від польської шляхти, і тільки зрада не дала їм можливості допомогти.

Забужко О. Сестро, сестро
Забужко О. Сестро, сестро: Повісті і оповідання. – К.: Факт, 2008. – 260 с.

Сестра, мати, подруга, коханка, творець своєї й чужої долі… найглибші таємниці жіночої душі — у виконанні нашого найбільшого майстра психологічної прози.
Нове, доповнене видання книжки, яка вже стала сучасною класикою, і яку європейська критика порівнює з творами Анджели Картер і Ельфріди Єлінек. Книжка Року-2003 в Україні, Книжка Року 2006 газети "Lidove noviny" в Чехії.

Василів-Базюк Л. Й. П'ять колосків
Василів-Базюк Л. Й. П’ять колосків. Історична повість. – Чернівці: Букрек, 2009. – 320 с.

Все далі відходять від нас страшні події 1932-33 рр. зі страшними нелюдськими очима і простягнутими пухлими руками лежачих немічних людей. Та хіба можна забути про непросту долю багатостраждального українського народу? Книга Любові Василів-Базюк "П’ять колосків" розкриває чорні сторінки нашої історії — голодомору-геноциду 20-30-х рр. минулого століття. Читаючи цю історичну повість, кожен витре не одну гарячу сльозу, не одному читачеві вона зранить душу і серце своїм болем і справедливим гнівом.

Токарчук Ольга. Бігуни
Токарчук Ольга. Бігуни: роман. – Харків: Фоліо, 2011. – 414 с. – (Карта світу).

Ім’я польської письменниці, психолога за освітою О. Токарчук відоме не лише на її батьківщині, а й у всьому світі. Роман "Бігуни" приніс їй найпрестижнішу в Польщі літературну премію "Ніке".
Бігуни" – це переплетення кількох історій, обєднаних загальним мотивом мандрів, поспіху, гонки. Це історія чоловіка, у якого під час зупинки у Хорватії зникла дружина; москвички, котра одного разу вирішила не повертатися додому; вченого, що виявляє дивне захоплення неживими тілами. Однак це не збірка окремих оповідань, це типовий для письменниці роман про сучасних кочівників, якими є ми усі.

Малина Маріанна. Фіолетові діти
Малина Маріанна. Фіолетові діти: Роман. – К.: КМ Publishing, 2009.- 224 с.

Вони прилетіли не з Марсу. Вони з’явились у звичайній школі. Читання думок на відстані, левітація, телепортація…виявляється, ці фантастичні здібності цілком реальні! Хто ж вони — індиго? Нова генерація надлюдей — чи безжальні виродки, здатні на вбивство? Що діяти молодому шкільному психологу Дарині Миколаївні, яка після загадкової смерті колеги-вчительки опинилася поміж двох таборів? Ставати на бік старої системи, яка намагається втримати контроль, чи захищати дітей, яких цькують зусібіч?

Данієл Крман. Подорожній щоденик
Данієл Крман. Подорожній щоденик. – К.: Вид. центр "Просвіта", 2010. – С. 260

Пропонована в українському перекладі праця словацького гуманіста Даніела Крмана (1663-1740) "Подорожній щоденник" є чи не головною в його спадщині. Вона й сьогодні, через мало не триста років, являє собою не лише безсумнівну наукову цінність, – вона й просто цікава для читання кожному, вона, як кажуть, читабельна: завдяки багатству спостережень, картинності описів, поєднанню подробиць та конкретного матеріалу з міркуваннями автора.
Ця книга просто необхідна українському читачеві – і тому, хто цікавиться історією своєї своєї країни, і науковцеві.

Андрушків Богдан, Моховик Надія, Погойдак Ольга. Життємир, або Воєнно-повоєнні дороги західняка Попадюка та патріота України-Штірліца
Андрушків Богдан, Моховик Надія, Погойдак Ольга. Життємир, або Воєнно-повоєнні дороги західняка Попадюка та патріота України-Штірліца. – Тернопіль: Підручники і посібники, 2004. – 256 с.

Якби хтось міг описати всі історії з нашого життя й утовкмачити у нашу свідомість, що добре, а що зле, то вийшов би найцікавіший підручник. І найвеселіший. Ото було б з чого посміятися!
Нині, в умовах державної незалежності, все можна. Можна й посміятися. Щоправда, найкорисніше — над собою. Ця книжка покаже, як це зробити.
У книзі в іронічно-гумористичній формі представлено життя селян Західного регіону України у воєнний та післявоєнний періоди і пародії на радянську розвідницьку діяльність під час Другої світової війни.
Систематизовано і подано серію різнотематичних українських анекдотів.

Ярослав Мельник. Телефонуй мені, говори зі мною.
Ярослав Мельник. Телефонуй мені, говори зі мною. Оповідання, повісті, роман. – К.: Темпора, 2012. – 224 с.

Ярослава Мельника, людину химерної долі, закордонна критика називає містиком і неосимволістом. У книзі прози цього українського письменника, який мешкає між Литвою і Францією, читач зіткнеться з гіпнотичним зсувом знайомої нам щоденної реальності, завдяки якому стає можливим духовне звільнення й вихід – через катарсис – в іншу, "паралельну" реальність.
Будинок, у якому зникають кімнати; кіносеанс, якому немає кінця; батько, який говорить із сином невідомо звідки… Інтелектуальна насиченість сюрреалістичної прози Я. Мельника дозволяє вийти на відображення архетипів Батька, Бога, Матері, Вітчизни. Прикметні риси повістей та оповідань Ярослава Мельника – напружений сюжет, тонкість психологічного аналізу та рідкісна в наш час "класична" завершеність форми.

Елизавета Дворецкая. Венец Прямиславы
Елизавета Дворецкая "Венец Прямиславы".- Харьков: Книжный клуб "Клуб Семейного Досуга"; – Белгород: ООО "Книжный клуб "Клуб Семейного Досуга", 2009. – 400 с. (російською мовою).

Сама Є. Дворецька сказала про свою книгу, що вона "могла б мати підзаголовок "Розлучення по-давньоруськи". Здавалось б, парадокс – Давня Русь, початок ХІІ ст.., патріархальні устої, рідна старина – і раптом розлучення?

Як таке можливо? Проте авторська фантазія Є. Дворецької зіграла тут дуже невелику роль. Це роман про почуття людей, які жили в іншу епоху, вихованих в інших правилах і уявленнях – і все ж багато в чому схожих на нас.

Це спроба розкрити у всю ширину ті картини, які малюють скупі літописні рядки, заглянути в серце однієї з тих жінок, які літописці не завжди навіть називають на ім’я, обмежуючись мимовільною згадкою типу "Того року видав Юрій дочку свою за Олега Святославовича северського".
Це спроба зрозуміти їх – адже за кожним княжим іменем, яке згадується у літописах, стоїть жива людина зі своєю неповторною долею.

Мэри Джентл. Аш:Тайная история: Отряд
Мэри Джентл. Аш:Тайная история: Отряд: Роман. – М: ООО "Издательство АСТ", 2003. – 796 с. (російською мовою).

Давно пройшли ті часи, коли жінки писали лише про романтичні походження кокетливих панянок. Півстоліття тому жінки-фантасти з особливою старанністю почали придумувати історії про крутих героїв, з ніг до голови увішаних зброєю.
Серед суворих войовниць фантастичного пера англійська письменниця Мери Джентл займає особливе місце.
Роман "Аш: Тайна історія" з елементами фентезі виходив у багатьох країнах у кількох томах і вважається циклом.
Пірс Реткліф, вчений початку ХХІ ст., випадково знаходить давній манускрипт і робить історичне дослідження.
Книга досить спірна, часом блискуча, іноді розтягнута. Мери Джентл писала її п’ять років, регулярно радячись з воєнними істориками, майстрами реконструкції і історичного фехтування.
Роман — лауреат найпрестижніших премій.

Ірен Роздобудько. Гра в пацьорки
Ірен Роздобудько "Гра в пацьорки". Збірка оповідань. – К.: Нора –Друк, 2011. – 240 с.

Читач, який хоч якимось чином цікавиться сьогоденним літпроцесом, не міг не чути про романи цієї авторки, удостоєні премій та екранізовані: "Ґудзик", "Зів’ялі квіти викидають" та інші. Однак щойно видана книжка особлива й цікава саме своїм "коротким жанром", який відкриває талант Ірен Роздобудько в іншій площині.
Книжка має назву "Гра в пацьорки" і, відповідно, одразу ж інтригує. "Гра в пацьорки" — це гра в бісер. Цим словом можна назвати "дрібненькі" тексти з насиченим емоційним змістом, або ж схарактеризувати точність авторського письма та вміння словами досягнути бажаного емоційного ефекту.
Про що вони, ці коротенькі та влучні оповідання? Дуже умовно їх можна було б розподілити на твори "про кохання", "про сімейне життя", "про світосприйняття жінки" та "історії з дитинства". Щодо оповідань з останнього блоку пані Ірен сказала: "Автобіографічною є "дитяча частина" книжки – відсотків на 90".
А кажучи загалом – ці оповідання дуже особливі. Трохи жіночі й трохи жіночні, та чи могло б бути інакше? Однак вони зовсім, ані крапельки не нудні. Вони не банальні. Вони підійдуть для будь-якої ситуації, вони – "на будь-який настрій". Й що важливо – після них лишаються світлі, приємні відчуття. І впевненість в тому, що в майбутньому все буде чудово.
Історії з "Гри в пацьорки" Ірен Роздобудько обов’язково змусять замислитись, посміхнутись чи навіть засміятись, а також пригадати щось давно забуте, але дуже-дуже важливе.
Це чудова книжка для глибокої емоційної подорожі.

Володимир Винниченко. Лепрозорій
Володимир Винниченко. "Лепрозорій": роман. – К.: Знання, 2011. – 382 с. – (Класна література).

Роман Володимира Винниченка "Лепрозорій" вперше опубліковано окремою книжкою в Україні. Назва твору глибоко символічна. У "Лепрозорії" в яскравій художній формі втілено ідею конкордизму як способу порятунку людства, зануреного у власний жах агресії, воєн, злиднів. Автор розмірковує над природою людини, драматичністю, а часто трагічністю її життя, причинами негармонійності стосунків між людьми, над засобами "лікування сучасного людського організму".
Лепрозорій" навряд чи можна назвати винятково філософським або суто політичним романом. Він, як і "Поклади золота", "Вічний імператив", "Нова заповідь", "Слово за тобою, Сталіне!", вирізняється захоплюючим детективним сюжетом, палкими пристрастями, які розгортаються на тлі політичного життя Франції.
Роман вийшов друком у серії "Класна література", яка має за мету видання найкращих творів вітчизняної літератури. У цьому році виповнилося 60 років, як В. Винниченко пішов із життя. Друк роману — дієвий спосіб привернути увагу до постаті Володимира Винниченка, його багатої літературної спадщини.

Евгений Скоблов. Кухонный разговор
Евгений Скоблов "Кухонный разговор". Рассказы. – Хмельницкий: Цюпак, 2011. – 264 с. (російською мовою).

Хто збирається на кухні, щоб розслабитися і побалакати за чашкою чаю про те про се, обміркувати теперішнє, згадати минуле, поділитися планами на майбутнє? Мабуть, гарні сусіди, вірні друзі, приятелі та інші, симпатичні нам люди.
Хтось помітив, що те, про що говорять на кухні, більш цікавіше і набагато важливіше того, про що іноді говорять на роботі.
Ну що ж, заходьте на чашечку чаю.

Віктор Ярославцев. Ваше слово, товаришу
Віктор Ярославцев. Ваше слово, товаришу "Маузер". Детектив. – Хмельницький: Цюпак, 2010. – 112 с.

До книги сучасного українського письменника Віктора Ярославцева ввійшли дві гостросюжетні повісті, головним героєм яких є приватний детектив Володимир Ліщинський, який разом зі своїм незмінним товаришем Сашком Микульчиним розслідує заплутані кримінальні історії. Перша – "Ваше слово, товаришу маузер" друкувалася в 2009 році в журналі "Дніпро". В ній розповідається про викрадення міжнародною корпорацією журналіста Михайла та про те, як молоді детективи вступають у нерівний двобій з "акулами бізнесу" і виходять з нього переможцями. В другій – "Гроші, "Вальтер", три ножі" йдеться про любовний трикутник, який призводить до трагічних подій. Події обох повістей відбуваються на Поділлі, а карколомний сюжет і захоплююча розповідь будуть цікавими для широкого кола читачів.

Сняданко Наталка. Комашина тарзанка
Сняданко Наталка. "Комашина тарзанка": Повість, оповідання. – Харків: Фоліо, 2009. – 283 с.

Наталка Сняданко – журналіст, перекладач, авторка кількох прозових книг, у тому числі "Колекція пристрастей, або Пригоди молодої українки" та "Чебрець в молоці", що вийшли у видавництві "Фоліо". Її прозу перекладають у Польщі, Росії, Чехії, Іспанії та інших країнах.
Комашина тарзанка" — нова книга Н. Сняданко. Коли подружня пара, яка переживає напружений період стосунків, вирішує зупинитися на ночівлю у розташованому посеред густого лісу готелі, вона ще не знає, наскільки сильно це змінить її життя. Стосунки між двома людьми часто схожі на тонку тарзанку, натягнуту між двома берегами стрімкого потічка, впасти з якої настільки ж нескладно, як і дістатися з кінця в кінець…

Сергій Жадан, Юрій Андрухович, Любко Дереш. Трициліндровий двигун любові
Сергій Жадан, Юрій Андрухович, Любко Дереш . "Трициліндровий двигун любові": – Харків: Фоліо, 2009. – 219 с.

"Трициліндровий двигун любові" є збіркою вибраних творів, які не друкувались в окремих виданнях. Зібравши під однією обкладинкою твори трьох авторів, видавництво мало на меті показати широкій читацькій аудиторії дещо незвичний ракурс творчості цих письменників. Пропоноване видання, поза сумнівом, має ексклюзивний характер, оскільки в ньому вміщено ранні "армійські" оповідання Юрія Андруховича, зібрано есеїстику Любка Дереша та представлено "свіжу" прозу Сергія Жадана.

Люко Дашвар. Биті є
Люко Дашвар. "Биті є": – Харків: Книжковий клуб "Клуб сімейного дозвілля", 2011. – 288 с.

Красиве життя, про яке Макар мріяв зі студентства, йому не належить: машина службова, квартира чужа, гроші остогидлої коханки… Колись омріяний капітал штовхнув його в обійми впливової Марти — тоді він зробив свій перший крок угору… сходами, що ведуть униз. Він зрозумів це, коли закохався. Його побудоване на брехні щастя виявилося крихкішим за картковий будинок, а його план повернення втраченого загрожує занапастити ще кілька життів…

Брати Капранови. Щоденник моєї секретарки
Брати Капранови. "Щоденник моєї секретарки": – К.: Гамазин, 2011. – 400 с.

"Він має все – дружину-телеведучу, красуню-коханку, бізнес на бюджетних грошах, впливових друзів та партнерів. Він – типовий представник так званого "бомонду" чи то "еліти". Однак українцям завжди були притаманні природний скепсис та іронія. Саме завдяки цим якостям головний герой роману "Щоденник моєї секретарки" стає діґґером – подорожуючи таємними коридорами влади та грошей, він не забуває фіксувати для нас із вами правдиву картину того, що відбувається там. Але одного разу світ навкруги раптом починає руйнуватися – настає час великого бізнесового та політичного переділу, гаряче літо 2004-го…

Аксёнов В. Новый сладостный стиль
Аксёнов В. "Новый сладостный стиль": Роман. – М.: Изограф, ЭКСМО, 2005. – 624 с. (на рос. мові)

Його твори мало кого залишають байдужими, а реакція читачів диамертрально протилежна – шок чи захоплення. Це видатний російський та частково американський письменник Василь Аксьонов
Новый сладостный стиль" – вперше виданий роман Аксьонова. Головний герой книги – театральний режисер, актор і бард Олександр Корбах. Емігратське життя зіштовхує його з багатьма людьми, кидає у прірву невдач, мотає по всьому світу. Ця книга про Росію та Америку, про пам’ять поколінь, про пошук самого себе. І ще це – книга про кохання.

Саган Ф. Прощай, печаль
Саган Ф. "Прощай, печаль": – М.: Эксмо, 2010. – 192 с. (на рос. мові) "

Велична Франсуаза" – так сама себе називала Франсуаза Саган. У дев’ятнадцятирічному віці вона шокувала французьке суспільство романом "Здрастуй, смуток." Роман став бестселером, слава звалилася на випускницю престижного католицького коледжу раптово. Надалі життя перетворилося на парк атракціонів – море розваг та незмінна крапля страху…
Письменниця видала 24 романи та багаточисельні п’єси, оповідання, новели. Створюючи романи про любов, сама Саган стає героїнею скандальних світових хронік. Вона завжди боялася банальностей і по мірі сил уникала шаблонів.

Мураками Харуки. 1Q84. Тысяча Невестьсот Восемьдесят Четыре:
Мураками Харуки "1Q84. Тысяча Невестьсот Восемьдесят Четыре": роман: в 2-х кн. Кн I.: Апрель-июнь. – М.: Эксмо; СПб.: Домино, 2011. – 496 с. (на рос. мові) Вперше російською мовою – найбільш очікувана новинка року, останній роман знаменитого автора сучасної японської прози, головна літературна сенсація 2011 року, "магнум-опус відомого майстра" та"обов’язкове читання для тих, хто хоче розібратися в японській культурі наших днів" за словами критиків.
Події в книзі відбуваються не стільки в тисяча дев’ятьсот вісімдесят четвертому році, скільки в тисяча невестьсот вісімдесят четвертому, у світі, де люди бачать на небі два місяці, де ключем до вічного кохання служить Симфонієта Яначека, де поліцейських після перестрілки з сектантами переозброїли автоматичними пістолетами замість револьверів, де "Маленький Народець" виходить із рота мертвої кози …
Матіос Марія. Армагедон вже відбувся
Матіос Марія "Армагедон вже відбувся": повість. – Львів: ЛА "Піраміда", 2011. – 112 с.

Сторінки нової книги Марії Матіос – це майже "дантові кола" однієї людини. І провідником у цьому пеклі є Іван Олексюк – у далекій молодості засуджений за життя. Ці "дантові кола" потрібні письменниці, щоби пізнати істину головного персонажа, який весь вік після вбивства людини думає про "вавилонську вежу" свого життя, яка має колись звалитися. Марії Матіос доконче потрібно через історію Івана Олексюка наблизити читача до розуміння Іванової правди – причини, його істини: ХОТІТИ ЖИТИ. Бо насправді істина для всіх одна. От тільки, "якби запізнитися вмерти. Або народитися" . Увага до найтонших деталей, глибокий психологізм і прискіплива любов до того, чиє "тіло душі" по живому ріже її письменницький "скальпель", – незмінні прикмети стилю Марії Матіос.

Теліга Олена. Вибрані твори
Теліга Олена. "Вибрані твори". – К.: Смолоскип, 2008. – 534 с.

Видавництво "Смолоскип" презентує друге, доповнене видання вибраних творів Олени Теліги – політичної діячки і поетеси, розстріляної фашистами в 1942 році в Бабиному Яру. До збірки увійшли всі її відомі поетичні, центральні публіцистичні твори та добірка листів. Книжку доповнює важлива стаття про життя і творчість Теліги, яку написав її побратим – Олег Штуль-Жданович, а також – численні спогади інших соратників поетки, підбірка літературно-критичних статей, присвячених її творчості (як сучасників Олени Теліги, так і теперішніх авторів), анотований покажчик імен і вибіркова бібліографія. Збірка призначена для студентів, викладачів, широкого кола зацікавлених осіб; може бути використана як посібник у школах і вищих навчальних закладах.

20 письменників сучасної України
20 письменників сучасної України: до 20-ї річниці незалежності України. – Харків: Фоліо, 2011. – 379 с.

Збірка, що присвячена 20-й річниці незалежності України і вийшла у видавництві «Фоліо», презентує творчість представників сучасного українського письменства, чиї імена вже давно відомі широкій читацькій аудиторії. Це й Оксана Забужко з її інтелектуальною прозою, і Сергій Жадан з його урбаністичною тематикою, і Ірен Роздобудьмо з її глибоким проникненням у психологію жіночої душі, і Юрій Винничук, котрий тонко відчуває український національний колорит, і Лада Лузіна, яка з захопленням займається творенням новітніх міських міфів та багато інших.
Вони різняться за віком, літературним досвідом, жанром, в якому працюють, про те всі разом доповнюють одне одного, створюючи цілісну картину сучасної української літератури.

Вдовиченко Галина. Пів'яблука
Вдовиченко Галина "Пів’яблука". – К.: Нора-Друк, 2008. – 240 с.

Роман про долі чотирьох подруг, які мешкають у Львові: редактора Галини, дизайнера Ірини, коректора Магди та телеведучої Луїзи. Одного разу їм до рук потрапляє дивний сувенір – дерев’яне яблуко, яке давній майстер зробив з секретом. Щойно це яблуко опиняється в кожної з героїнь, її життя змінюється, потаємні бажання стають реальністю.
Це перший роман автора. 25 червня 2009 року роман "Пів’яблука" посів друге місце на конкурсі "Найкраща українська книга 2009 року" за версією читачів та тижневика "Корреспондент".

Роздобудько Ірен. Я знаю, що ти знаєш, що я знаю
Роздобудько Ірен "Я знаю, що ти знаєш, що я знаю". – К: Нора-Друк, 2011. – 240 с.

Їх багато по усіх світах – тих, хто шукає кращої долі в чужій країні. Вони приязно посміхаються своїм новим господарям і з надією заглядають їм в очі в очікуванні на приязнь чужої землі. Воні пристосовуються. Вони звикають. Часом, комусь з них випадає удача. Часом – прозріння і повернення. Часом – нова любов. А іноді й смерть…
У невеличкому німецькому містечку за своїми постояльцями – емігрантами з України – спостерігає хазяйка котеджу фрау Шульце. Вона знає про них набагато більше, ніж вони про себе. З них їй теба обрати лише одного – того, хто "розшифрує" для неї листа від батька її дитини, розстріляного в далекому 1945 році.

Костенко Ліна. Річка Геракліта
Костенко Ліна "Річка Геракліта". – К.: Либідь, 2011. – 288 с.

"Українці віками перепливають історію зі зв’язаними руками і ногами. Важливо, щоб ми переплили її сьогодні, хоча й дуже втомилися, і течія зносить. Але на берегах Річки Геракліта пляжів нема.
Літературно-філософські роздуми видатної української поетеси виливаються на сторінках "Річки Геракліта" у багатоголосну симфонічну поему, де тріумфує неприборкана стихія людських почуттів. У світі відчуження, що нас оточує, – це книжка зустрічей та закодованих діалогів.

Збужко Оксана. Музей покинутих секретів
Збужко Оксана "Музей покинутих секретів". – К.: Факт, 2009. – 832 с.

Новий роман Оксани Забужко, над яким письменниця працювала багато років, перші критики вже встигли назвати шедевром, а авторку порівняти з Достоєвським і Томасом Манном. Це – сучасний епос сучасної України: родинна сага трьох поколінь, події якої охоплюють період від 1940-х років до весни 2004-го. Велика література і жорстока правда – про владу минулого над майбутнім, про кохання і смерть, про споконвічну війну людини за право бути собою.

Шевчук Валерій. Дім на горі
Шевчук Валерій "Дім на горі". – К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2011. – 560 с.

Валерій Шевчук – визнаний дослідник літератури, інтерпретатор українського літературного бароко.
Роман-балада "Дім на горі" написано під впливом та на основі народнопоетичних традицій з метою розкрити людину через психо-інтуїтивне пізнання її долі. Від давніх гуманістичних традицій, через релігійні уявлення, елементи східного фольклору, біблійні сюжети до морально-етичних принципів сучасного життя розглядаються проблеми сучасності. Це вічні істини народного буття, моралі та етики. Автор художньо досліджує сутність добра і зла (новели "Відьма", "Чорна кума"). У творі тісно переплітаються містика та реальність. Зло — потворне. Де сили, що зупинять його, у чому вони, від кого чекати допомога, на кого надія? "Світ без гармонії ні до чого, бо, коли порушиться в ньому одна ланка, розсиплеться на сміття".

Карпа Ірина. Піца Гімалаї
Карпа Ірина "Піца "Гімалаї". – Харків: Клуб сімейного дозвілля, 2011. – 400 с.

Ірена Карпа пише книжки, виступає з групою Qarpa, бавиться сенсами світської хроніки, долає гімалайські вершини – все з однаковою відвагою й самоіронією. Ступінь її свободи дозволяє вільно грати з суспільними нормами, ступінь глибини – з поп-культурою. Для когось її ім’я – глянцеві обкладинки, телевізійні шоу, спалахи та світло софітів, а для когось – просто світло.
Піца "Гімалаї" – книга такою мірою різнопланова, що навіть той, хто прізвище Карпа на обкладинці бачить уперше, самостійно і без зусиль сам визначить до якого жанру належить цей роман. Когось поглине історія з усім арсеналом обов’язкових елементів – таємницями, пошуками скарбів, комусь почується звичайна родинна історія… Ірена Карпа залишається собою.
І ще вона залишається з тобою, дорогий читачу!

Голота Любов. Епізодична пам'ять
Голота Любов "Епізодична пам’ять". – К.: Факт, 2008. – 352 с.

"Епізодична пам’ять", на відміну від переважної більшості сучасної літератури, за жодних обставин не назвеш текстом. Може, навіть маркер "роман" твору не надто пасує. Це радше реквієм, відчайдушна спроба берегині вберегти від небуття й замулення давні корені роду.
Епізодична пам’ять" — це розмова про головне, те, що назавжди врізається у свідомість, визначаючи наше сприйняття світу, уявлення про добро та зло.
Епізодична пам’ять" — про високу любов, нерозмінну на секс та ненависть.

Мотрич Катерина. Вавилонська вежа
Мотрич Катерина. "Вавилонська вежа". – Львів: СПОЛОМ, 2011. – 440 с.

Катерина Мотрич – видатна сучасна українська письменниця. Автор книг "Соняхи", "Досвіток", "Перед храмом любові і болю", "Ніч після сходу сонця". Роман "Вавилонська вежа" – новий твір письменниці.
За біблійним переказом, Вавилонська вежа – символ сум’яття і безладу. Неважко здогадатися, що в творі видатної української письменниці Катерини Мотрич йдеться про актуальне сьогодення. Завдяки чудернацькому переплетінню реалій та алегорій автор відтворює змізерніння сучасного українського суспільства. Як міг народ, який упродовж своєї тривалої історіії створив неперевершену досі культуру, опинитися на задвірках цивілізації?!
Сподіваємося, що після прочитання цієї книги неодмінно переформатуються світоглядні основи та духовні пріоритети читача.

Люко Дашвар. Мати все

Люко Дашвар. "Мати все". – Харків: Клуб сімейного дозвілля, 2010. – 336 с.

Люко Дашвар (справжнє ім’я – Ірина Миколаївна Чернова) – українська письменниця, сценаріст, журналіст.
Люко Дашвар пише неприкриту правду про наших жінок і чоловіків. Вона зліплює їх докупи в одне неможливе ціле — а кожна жива людина мріє приліпити так до себе "свою половинку", — і цього вистачає на лише одну мить сліпучого й солодкогоЗдавалося б, професорській доньці Лідочці Вербицькій пощастило: турботлива мама, коханий чоловік, гарна квартира, грошей вдосталь, — якби не таємниця… Вона дізнається, що забите сільське дівча, куплене для сексуальних утіх її брата Платона, — не єдина маріонетка в руках їхньої матері! Підступ і брехня — ось на чому мати побудувала свою родинну ідилію! Але власного щастя Ліда зречеться сама…
Мати все — і все втратити!

Шкляр Василь. Залишенець. Чорний ворон
Шкляр Василь "Залишенець. Чорний ворон". – Харків: Клуб сімейного дозвілля, 2011. – 382 с.

Василь Шкляр – володар Гран-прі конкурсу "Коронація слова", літературних премій "Золоте перо", "Спіраль століть".
У новому романі, над яким автор працював майже 13 років, висвітлено одну з найдраматичніших сторінок нашої історії – повстанську боротьбу українців проти окупаційної влади у 1920-х роках. Із глибин забуття виринає містична постать отамана Чорного Ворона, що переміг смерть. "Вожді, як маври, зробили свою справу і відійшли на еміграцію, а повстанці, марно чекаючи їхнього сигналу до всеукраїнського рушення, воювали ще майже десятиліття… "Прототипом мого головного героя став один із найзагадковіших холодноярських отаманів – Чорний Ворон", – писав Василь Шкляр. Витончений психологізм, філософічність, іронія, мовна граційність забезпечують романам Шкляра статус яскравого явища в сучасній літературі.

Андрій Кокотюха. Живий звук
Кокотюха Андрій "Живий звук". – Харків: Фоліо, 2008. – 282 с.

Випадкове знайомство кримінального репортера Ігоря Варави з молодою "зіркою" естради Анжелою Сонцевою обернулося для нього дуже серйозними проблемами. Що відбувається з ним i довкола нього, Варава не може пояснити. Спроби хоч трошки розібратися в ситуації ставлять під загрозу його життя. Люди, які вважаються найближчими друзями Анжели, помирають чи зникають. Ситуація стає критичною, i Iropeвi доводиться навіть перейти на нелегальне становище. I все одно він продовжує своє розслідування. Аби знайти відповідь, Варава повинен вивчити життя Анжели Сонцевої. У відкриття, яке він робить, повірити неможливо. Тим часом коло мисливців довкола нього звужується…

Стіг Ларссон. Чоловіки, що ненавидять жінок
Ларссон Стіг "Чоловіки, що ненавидять жінок". – Харків: Фоліо, 2010. – 702 с.

Стіґ Ларссон (1954-2004) — талановитий шведський письменник і журналіст, твори якого набули популярності вже після передчасної смерті автора. Сорок років загадка зникнення юної родички не дає спокою промисловому магнату, й він здійснює останню у своєму житті спробу — доручає розшук зниклої журналісту Мікаелю Блумквісту. Той береться за безнадійну справу скоріше для того, щоб відволіктися від власних неприємностей, але невдовзі розуміє: за фасадом ідилічно мирного містечка криється справжнє пекло — протягом десятиліть хтось катує та вбиває жінок. До Блумквіста приєднується Лісбет Саландер — геніальна (чи божевільна?) дівчина-хакер, чиє минуле також сповнене гірких таємниць.

Галина Пагутяк. Захід сонця в Урожі
Пагутяк Галина"Захід сонця в Урожі". – ЛЬвів: Піраміда, 2007. – 368 с.

Галина Пагутяк – яскрава письменниця нової літературної генерації, безсумнівний майстер сучасної української прози. За глибиною відтворення людських почуттів та національної автентичності її без вагання можна назвати спадкоємицею Ольги Кобилянської. І це про Галину Пагутяк, письменницю таємничу і загадкову, співає "Плач Єремії" у відомій пісні "Вона"… Галині Пагутяк властиві фантастично-символічна манера письма, прорив до "вигаданого світу", потяг до містики та безнастанних пошуків спасіння людської душі у жорстокому світі.

Харукі Муракамі. Хроніка заводного птаха
Харукі Муракамі "Хроніка заводного птаха". – Харків: Фоліо, 2009. – 762 с.

Живе собі у Токіо звичайний чоловік тридцяти років. У нього є кохана дружина, кіт і дім у фешенебельному районі, який він задешево винаймає у свого ж дядька. Цей чоловік нещодавно втратив роботу, але особливо цим не переймається. І раптом починається… Спочатку утік кіт. Зателефонувала якась дивна жінка. Потім зникла дружина. Потім… Але годі, шановний читачу. Бо "Хроніка заводного птаха" – це загадка. Перегортаючи сторінку, відкривається таємниця, але за нею виникає інша, а там – ще одна, і так до самого кінця…

Таня Малярчук. Як я стала святою
Малярчук Таня "Як я стала святою". – Харків: Фоліо, 2006. – 190 с.

Невідомо, чи авторка цієї книжки насправді стала святою, однак чудес і мученицьких смертей у її текстах предостатньо. Герої пересуваються багатоповерхівками на каное, їхні серця розбиваються як кокосові горіхи, а від падіння з вікна рятує борода Бога…
У книжці бажаючи можуть розпізнати український, скандинавський та арабський фольклор, англійський детектив, високі та низькі жанри барокової драматургії, аналіз колективного підсвідомого, чи навіть постмодернізм.

Ліна Костенко. Записки українського самашедшего
Костенко Ліна "Записки українського самашедшего".-К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2011. – 416 с.

Роман написано від імені 35-річного програміста, який на тлі особистої драми прискіпливо, глибоко й болісно сканує усі вивихи нашого глобалізованого часу. У світі надмірної (дез)інформації і тотального відчуження він — заручник світових абсурдів — прагне подолати комунікативну прірву між чоловіком і жінкою, між родиною і професією, між Україною і світом.
За жанровою стилістикою "Записки українського самашедшого" — насичений мікс художньої літератури, внутрішніх щоденників, сучасного літописання і публіцистики. Це перший опублікований прозовий роман видатної української поетеси.

Олександр Ірванець. Мій хрест
Ірванець Олександр "Мій хрест". – Харків: Фоліо, 2010. – 308 с.

Ця книжка є найповнішою на сьогодні збіркою віршів Підскарбія (Олександр Ірванець) "Бу-Ба-Бу": від текстів, яким уже близько трьох десятиліть, і до написаних в останні роки. Твори, зібрані під однією обкладинкою, яскраво характеризують особистість автора з різних боків. Тож вибагливий поціновувач поезії знайде тут і тонкі ліричні мініатюри, і закличну віршовану публіцистику, і гостру сатиру, що її вістря спрямоване в бік тих поодиноких недоліків, які ще почасти присутні в нашому житті. Поезія Ірванця може подобатися чи дратувати, але вона ніколи не залишить читача байдужим.

Галина Тарасюк. Ковчег для метеликів
Галина Тарасюк "Ковчег для метеликів". – Луцьк, 2009. – 500 с.

Галина Тарасюк – поет, прозаїк, літературний критик, перекладач. Кожен її прозовий твір – то свято для читача: тонкий знавецб рідної мови, вона чарує нас розмаїттям сюжетів, оригінальним художнім стилем, неудаваною тривогою про невирішені болючі, часто державної ваги, проблеми…
У нову книгу відомої української письменнниці Галини Тарасюк – віртуозного майстра лаконічної прози ввійшли новели, написані за роки Незалежності. У цих маленьких шедеврах, як у гранях алмазу, відсвічує життя українського суспільства на межі тисячоліть, на "тектонічному розломі" епох, у всі його драматичності і оптимістичному передчутті щасливих перемін. Хоча свій стиль, манеру письма авторка називає абсурдним реалізмом, але пише вона святу правду про свій час, свій народ і про себе, демонструє майстерне володіння всіма жанрами і формами прози та вражаюче знання сучасного життя.

Юрій Андрухович. Моя остання територія
Андрухович Юрій "Моя остання територія". Вибрані твори: Поезія, проза, есеїстика. – Львів: ЛА "Піраміда", 2009. – 308 с.

Один із найвідоміших і найуспішніших письменників нашого часу, Юрій Андрухович по праву є знаковою постаттю сучасної української літератури. Його твори перекладено чи не всіма європейськими мовами й вийшли окремими виданнями в десяткові країн Європи та в Америці.
У запропонованій читачам книзі вміщено яскраві поетичні, прозові та есеїстичні тексти письменника раннього періоду творчості, які не тільки заворожують і вражають ориґінальністю і вишуканістю, а й дозволяють якнайкраще зрозуміти феномен Юрія Андруховича в cучасній літературі.

Ганна Чубач. Хустка тернова. Поезії
Чубач Ганна "Хустка тернова. Поезії".-К.: ПП "Золоті ворота", 2009. – 336 с.

Поезія має не одне, а безліч облич. І всі – справжні. Якщо це поезія.
У справжність поезії віриться, коли бачиш, що вона не боїться здатися комусь неоригінальною. Приміром, давно вже віддано на поталу пародистам і спогади про босоноге дитинство, і ностальгію по селу, і бідкання про незвичність міського життя для дитини полів та лісів…
Книжка "Хустка тернова" – це щира сповідь ніжної душі і мудрого серця талановитої поетеси, заслуженого діяча мистецтв України, кавалера ордена "За заслуги" III ступеня Ганни Чубач.
– "Найвища мудрість – просто жити…"
– "Народ – не слово, а найвища міра…"
– "Ми приходим у світ для любові…"
Уже цими трьома рядками з різних віршів чітко окреслюються обрії видання.
Поезії у цій книжці вражають емоційною напругою художнього слова, виваженістю думок, заглибленістю в сучасне життя.

Харукі Муракамі. Погоня за вівцею
Харукі Муракамі "Погоня за вівцею".-Харків.: Фоліо, 2007. – 318 с.

Твори японського письменника Харукі Муракамі вже більше двадцяти років підкорюють серця та вражають уяву мільйонів читачів в усьому світі. Муракамі автор романів "Слухай пісню вітра", "Китайський більярд 1973", "Танцюй, танцюй, танцюй" та ін.
За роман "Погоня за вівцею" Муракамі був присуджений приз для починаючих письменників. Здавалося б, сюжет роману невигадливий. Від журналіста, що творить рекламні тексти й іншу порожнечу навколо себе, йде дружина. Замість того з’являється дівчина з чарівними вухами. Любов не любов, але хоч якесь пожвавлення. А потім у життя героя приходить вівця – єдина у світі, яку варто розшукати. Що за вівця і звідкіля прийшла – невідомо. Тай не це важливо.
Пошук вівці – єдине, у чому сенс…

Вадим Крищенко. Українська душа
Вадим Крищенко "Українська душа" – К.: Дніпро, 2009. – 592 с.

Вадим Крищенко – видатний український поет, автор славнозвісних пісень, улюблених в народі, заслужений діяч мистецтв України. Йому присвоєне рідкісне для поета звання "Народний артист України".
Книга Українська душа – певною мірою підсумковий доробок славетного поета-лірика і поета-пісняра.
Це своєрідна розмова автора зі своїми читачами про земне та небесне, про наше життя. І скрізь, у кожному рядку відчувається щирість і українське єство цього видатного майстра слова. Сердечні і проникливі рядки поезії автора шукають свого читача. І з певністю можна сказати, що вони його знайдуть. Бо шанувальники поета – це люди зі всіх куточків нашої української землі.

Януш Леон Вишневский. Интимная теория относительности
Януш Леон Вишневский "Интимная теория относительности". – М.: АСТ:Астрель, 2009. – 224 с.

Іноді ми думаємо, що знаємо про людину все. Достатньо уважніше до неї придивитися – і нам відкриються її таємниці, страхи, страждання. Але правда про людину скрита від наших очей, вона ховається у самотності чотирьох стін, в тиші пізнього вечора…
Книга про відностість істини. Автор закликає нас намагатися зрозуміти іншу людину перед тим, як судити про неї.

Януш Леон Вишневский. Мартина
Януш Леон Вишневский "Мартина и другие рассказы о любви" – Санкт-Петербург.: Издательская група "Азбука-классика", 2010. – 192 с. (на рос. мові) Вперше на російській мові – нова книга Януша Леона Вишневського. "Самотність" стала свого роду жанровою віхою, етапом роману про кохання в епоху Інтернету; і "Мартіна" представляє собою не менш сміливий експеримент: центральна повість збірки народжувалась не в тиші письменницького кабінету, а публічно, по ходу обговорення на студентському інтернет-форумі. В "Мартіні", за словами самого Вишневського, міститься "те, чого більше всього люди шукають в белетристиці: розповіді про кохання тут і зараз, про справжню дружбу, про моральний вибір, про гріх, про самотність, про сенс життя і про щастя, яке ми шукаємо дуже далеко, але яке постійно поряд з нами…"
Януш Леон Вишневский, Дорота Веллман. Аритмия чувств
Януш Леон Вишневский, Дорота Веллман. "Аритмия чувств".-Санкт-Петербург.: Издательская група "Азбука-классика", 2010. – 256 с. (на рос. мові) Вперше автор найвідомішої книги останнього десятиліття "Самотність в мережі" розповідає про себе, ділиться з читачами своїми потаємними думками про життя, любов та літературу.
Відповідаючи на гострі, провокаційні запитання популярної журналістки Дороти Веллман, Вишневський розкриває перед читачами секрети творчої кухні, ділиться своїми надіями, мріями, розказує про час, проведений у Нью-Йорку, про причини, які спонукали його переїхати до Франкфурта-на-Майні, про улюблені ресторани, музику, розваги, людей…
Аритмія почуттів" – все, що Ви хотіли знати про улюбленого письменника…
Юрій Андрухович. Таємниця
Андрухович Ю.І. Таємниця : замість роману / Ю.Андрухович. – Х. : Фоліо, 2007. – 478 с.

Під час річного перебування в Берліні у 2005-2006 роках задумав і почав писати роман, про який відомо тільки те, що він був нібито знищений самим автором. Причиною для такого рішення начебто стала "Таємниця".
Робота над розшифровуванням і переписуванням реальних розмов автора із загадковим німецьким журналістом настільки поглинула й захопила, що Андрухович вирішив зосередитися виключно і цілковито на цьому "замість-романі" і вважати його найголовнішою – станом на сьогодні – своєю книжкою.Цей "роман в інтерв’ю", витончено і захоплююче побудований на особистих спогадах автора про сучасне і минуле, присвячений рокам його дитинства і юності, подорожам по Європі, творчості і втраченому часу, любові і смерті, вічному і швидкоплинному.

Таня Малярчук. Говорити
Малярчук Таня "Говорити"-Харків: Фоліо, 2007. – 187 с.

Таня Малярчук (нар. 1983р.) – автор чотирьох книг прози. Закінчила Прикарпатський університет імені Василя Стефаника у Івано-Франківську. Мешкає в Києві. Найвідоміші книги "Ендшпіль Адольфо, або троянда для Лізи", "З гори вниз", "Як я стала святою", "Говорити".
Таня Малярчук: "Говорити" – перша книга, в якій немає мене". "Говорити" – це книга не з потреби писати, а з потреби говорити. Говорити по-іншому і до іншого. Вдягатися на час оповідання в чужі голоси, щоб нарешті вийти за межі власного імені і перестати бути тільки собою.
Герої нових текстів Тані Малярчук тільки те й роблять, що вбивають свою авторку. Вони сперечаються між собою, звинувачують одне одного, кричать, психують і погрожують. Проте їх не треба боятися, їх навіть не треба слухати. Коли голос по той бік тексту замовкне, вибачте йому і заговоріть самі.

Ірен Роздобудько Гудзик. Все, що я хотіла сьогодні. Оленіум.
Роздобудько Ірен "Гудзик. Все, що хотіла сьогдні… Оленіум".-Харків: Фоліо, 2008. – 475с.

Ірен Роздобудько – автор психологічних трилерів "Мерці", "Ескорт у смерть", авантюрного детективу "Останній діамант мілледі", романів "Ранковий прибиральник", "Шості двері", двох поетичних збірок.  До видання увійшли три твори Ірен Роздобудько: "Ґудзик", "Все, що я хотіла сьогодні…" і "Оленіум".
Роман "Ґудзик" у 2005 році отримав першу премію Всеукраїнського конкурсу "Коронація слова". Це роман про любов, вірність, зраду. Про те, шо ніколи не варто оглядатися назад, а цінувати те, що існує поруч із тобою – сьогодні і назавжди.
Другий із запропонованих читачеві творів розповідає про героїню, якій збіг дивних обставин допоміг зробити вибір на користь справжнього життя.
Завершує книгу комедія абсурду "Оленіум", гротескні образи якої красномовно свідчать про неабияке почуття гумору авторки та її оригінальне бачення того, що прийнято називати "політичною ситуацією в країні".

Кулінарні фіглі. Матіос Марія
Матіос Марія "Кулінарні фіглі".-Львів.: Ла "Піраміда", 2009.

"Кулінарні фіґлі" – це оновлене видання "Фуршету від Марії Матіос". Це здоровий гумор і міні-енциклопедія сімейного життя самодостатньої жінки, яка знає, що сміх і смачна кухня уміють підтримати здоровий дух у тілі людини так само, як нехитрі знання неписаних законів і народних звичаїв, свого і чужого минулого.
Беручи до рук "Кулінарні фіґлі" Марії Матіос, не забудьте прихопити "слинявчик", бо від цього смачного й життєрадісного читання вам не раз тектиме слинка із підборіддя – і аж до пазухи.

Ну, й на здоров’я!
Адже такою різною в українській літературі вміє бути, мабуть, тільки вона: трагіком у "Солодкій Дарусі" чи "Мамі Маріці…" і фіґляркою та жартівницею у книзі кулінарних рецептів.
Насолоджуйтеся смаком українського слова і українських страв від Марії Матіос!

Космическая фантастика или Космос будет нашим. Братья Стругацкие , Лукьяненко Сергей
Космическая фантастика, или Космос будет нашим!: Антология.- СПб.: Фантастика, 2008. — 512 с.

Много лет отечественные фантасты мечтали о покорении человеком космоса. В антологии "Лучшая космическая фантастика. Космос будет нашим!" представлены лучшие произведения признанных русскоязычных авторов разных поколений: от классического рассказа братьев Стругацких "Десантники" до нового рассказа Сергея Лукьяненко "Мальчик-монстр", ранее в книжных изданиях не выходившего. Авторов сборника объединяет вера в то, что космическая экспансия неизбежна. Ведь проникновение человечества в глубины Вселенной принесет землянам не только доступ к неограниченным ресурсам, но и богатство новой культуры, ростки которой пробиваются уже сегодня в книгах тех, кто мечтает о завоевании космоса во благо всего человечества.

Брати Капранови. Розмір має значення
Брати Капранови "Розмір має значення".-К.: Зелений Пес, 2006. – 464с.

Вороги України не дрімають. Цього разу вони вирішили знищити нашу культурну основу, нашу традиційну мораль. І мішенню для атаки обрали найбільш вразливу її частину – дівочу цноту.
Популярний засіб для схуднення насправді виявляється біологічною зброєю, що впливає виключно на невинних дівчат. До справи беруться компетентні органи.
Хто стоїть за спинами біотерористів?
Про це ви довідаєтеся з хулігансько-філософського роману братів Капранових "Розмір має значення". Чому роман хуліганський, ви, певно, зрозуміли. А чому філософський – прочитаєте на звороті обкладинки.

Мой труп. Лузина Лада
Лузина Лада "Мой труп" Харьков: Фолио, 2009. — 312 с.

Соответствуя классическому выражению Уильямма Шекспира "Весь мир – театр. В нем женщины, мужчины – все актеры", героиня книги Лады Лузиной расследует убийство при помощи теории драмы. Проснувшись одним утром, бывший театральный критик Александра внезапно нашла в холодильнике труп своего бой-френда. Расследование не предвещало массу позитивных эмоций, но кто мог представить, что убитый любовник однажды свяжется с Александрой с того света?

Сталінка. Дофін сатани. Ульяненко Олесь
Ульяненко Олесь "Сталінка. Дофін Сатани".-Харків: Фоліо, 2003. – 382с.

"СТАЛІНКА" – найбільш резонансний твір письменника, один із перших культових українських романів нового часу. Саме він здобувся на нищівну критику, саме за нього Олесь Ульяненко отримав малу Шевченківську премію. Автор малює життя в божевільні, де люди перетворюються на рослини. Але ж не всі.
У цій книжці також представлений новий роман майстера жорстокого реалізму "Дофін Сатани", де за привабливою постаттю рафінованого інтелігента ховається жахлива сутність нелюда-вбивці.

Друге життя Брі Таннер. Стефені Маєр
Стефені Маєр "Друге життя Брі Таннер" Країна мрій, 2010. — 208 с. — (Серія: Сутінкова сага).

Фанати "Сутінкової саги", готуйтеся: вампіри повертаються! Юна Брі Таннер, знайома читачеві з роману "Затемнення", розкриє похмурі таємниці світу перволітків. Чим живе армія некерованих вурдалаків-перволітків, які розпочали наступ на родину Калленів? Може, крім небезпеки, спраги й страху, в їхньому житті є місце і для кохання?..

Зеркальщик. Ванденберг Филипп
Ванденберг Филипп "Зеркальщик".-Харьков.: Книжный клуб "семейного досуга"; Белгород: ООО"Книжный клуб "Семейного досуга", 2008. – 448с.

Михель Мельцер, зеркальщик из Майнца, отправляется в Константинополь, чтобы выдать замуж дочь – юную и прелестную Эдиту. В Константинополе Мельцер становится личным зеркальщиком самого императора и овладевает секретами "черного искусства" – книгопечатания. Внезапно Эдита убегает от отца. Разыскивая дочь, Мельцер переезжает в Венецию, где его ожидает множество приключений: встреча и разлука с любовью всей его жизни, участие в заговоре против Папы Римского и союз с таинственным незнакомцем, который скрывает свое имя и намерения. Найдет ли зеркальщик дочь? И принесет ли ему удачу "черное искусство", из-за которого он оказался в центре политических интриг?

Втрачений символ. Ден Браун
Ден Браун "Втрачений символ".-Харків: Книжковий клуб "Клуб сімейного дозвілля", 2010. – 608с.:- іл.

"Прийнявши запрошення свого давнього приятеля, масона Пітера Соломона, професор Роберт Ленгдон навідується до Вашингтону, де і потрапляє до добре спланованої пастки. Ленгдон виявив, що його друг зник і його ніхто не запрошував. Головний герой книги Втрачений символ розпочинає пошуки свого зниклого друга, але це виявляеться непотрібним. Злочинець сам знаходить професора і вимагає в обмін на життя Пітера Соломона відкрити древній портал та розшифрувати символи масонів. Ризикуючи життям професор Ленгдон у книзі Дена Брауна розгадує секрет древнього порталу, який може перетворити людину на Бога.
В які руки потрапить цей секрет? Чи виберуться живими друзі? Чи потрібно людям знати цей секрет?

Чотири пори життя. Матіос Марія
Матіос Марія "Чотири пори життя".-Львів.: ЛА"Піраміда", 2009. – 264с.-(На укр. мові).

"Чотири пори життя" – розповідь про життєвий шлях людини. Дослідження її в період найважливіших дат – життя (народження) і смерті. В романі письменниця ділить життя на періоди, котрі відповідають розділам книги: "Ранок життя", "День життя" та "Ніч".
Це філософський роман з психологічним відтінком, і як сказала одного разу сама авторка: "Читаючи його, не завадить запастись валер’янкою чи корвалолом".
З книги: "Упродовж усього життя людину поборюють пристрасті. Та надходить мить – і чуттєва людина навіть у пристрасті стає філософом. Таким є лейтмотив творів Марії Матіос, представлених у книзі "Чотири пори життя".

Аномальна зона. Кокотюха Андрій
Кокотюха Андрій "Аномальна зона".-К.: Нора-Друк, 2009. – 246с.-(На укр. мові).

Українське Полісся… Покинуті села Житомирщини… Кажуть, в одному з них з людьми відбуваються дива. Спочатку люди зникають, а потім – повертаються, але вже нічого не пам’ятають. Чудова байка для "жовтої преси". Але молода жінка Тамара Тoміліна справді зникає в аномальній зоні і справді повертається без пам’яті. Одже, це не казка… Історія ще більше заплутується, коли стає відомо: жінка, яка втратила пам’ять дивним чином причетна до вбивства крупного житомирського бізнесмена. А коли в покинутому поліському селі зникає ще одна людина, капітан Сергій Бражник приймає рішення йти в небезпечне місце сам…
Які жахливі таємниці приховує безлюдне поліське село? Про це розкаже свою нову історію Андрій Кокотюха. Книга читається на одному диханні, а несподівана розв’язка принесе справжнє задоволення.


Шлинк Бернхард "Чтец".:Роман.-СПб.: Издательский Дом "Азбука-классика".-2009. – 244с.-(На рос. мові).

Феноменальний успіх роману сучасного німецького письменника Бернхарда Шлінка "Читець" можливо зіставити із романом Патріка Зюскінда "Парфуми: історія одного вбивці", який вийшов на двадцять років раніше. "Читець" переведений сорока мовами світу, книга стала міжнародним бестселлером і зібрала цілий "букет" престижних літературних премій у Європі та Америці.
…Кохання, яке раптово спалахнуло між п’ятнадцятирічним хлопчиком та зрілою жінкою, так само раптово обірвалося, коли жінка без попередження зникла з міста. Через вісім років він, тепер вже студент юридичного факультету, знову побачив її – серед бувших наглядачок жіночого концтабору на процесі проти нацистських злочинців…


Карпа Ірена "Добло і зло".:Клуб сімейного дозвілля.-2009. – 320с.-(На укр. мові).

Ірена Карпа, як завжди, бентежить, захоплює і зваблює читача безкомпромісністю сюжетів і правдивістю інтонації. В її новій книзі "Добло і зло" під однією обкладинкою вмістилася купа смішних (і часто парадоксально повчальних) історій з дитинства та повість про пригоди молодої письменниці-мандрівниці, зірки музичної сцени і телебачення на порозі значних перемін в її життіі.
Це чергова сповідь? Так!
Це автобіографічні містифікації? Так!
Це скарбниця фраз, що сягають рівня афоризмів? Так!


Маринина Александра “Взгляд из вечности”.: Роман. Кн.2.: Дорога. – М.: ЭКСМО, 2009.-416с. -(На рос. мові).

Досить часто невеликі неприємності поступово перетворюються в серйозні проблеми. Вони загрожують зруйнувати щасливий світ героїв. Так і сталося в сім’ї Романових. Ідеальна пара, чиї відносини розвивалися, як по книжці – закоханість, побачення, одруження, діти – зіштовхуються з труднощами, які ведуть до катастрофи…
“Дорога” – друга частина трилогії популярної письменниці Марініної. “Взгляд из вечности” про подружжя Радислава і Люби. Чи допоможе героям головний секрет життя?.. Відповідь дізнаємось, прочитав цю книгу.


Кундера Милан "Вальс на прощание".: Роман. – Спб.: Издательская группа "Азбука-классика", 2007. – 320.-(На рос. мові).

Мілан Кундера належить до найпопулярниіших письменників сучасності.
Його книги "Безсмертя", "Книга сміху та забуття", "Життя не тут" зачарували читачів вишуканістю стилю, вмілою побудовою сюжету, розпаленням почуттів у героїв.
Кожен новий твір письменника поповнює ряд бестселерів інтелектуальної прози. "Вальс на прощание" – один із найулюбленіших творів Кундери. "Він відтворює безкінечне притяжіння світу, безграничний простір, який є уявними декораціями дії, але по суті складає територію мистецтва роману, наскільки ж реальну, настільки ж ментальну," – так сказав про роман французький письменник Франсуа Рікар.


Вишневский Януш Леон "Одиночество в сети".: Роман. – Спб.: Издательская группа "Азбука-классика", 2009. – 416с.-(На рос. мові).

Януш Леон Вишневський – відомий польский письменник. Був моряком, закінчив університет, одержав ступінь доктора інформатики і доктора хімічних наук. Живе у Франкфурті-на-Майні, займається молекулярною біологією.
Дебютував в літературі романом "Одиночество в сети" – історією віртуального кохання, яке стало реальністю. Кожна сторінка роману переконує, що письменнику вдалося осягнути неосяжне: він зрозумів жінку, і він не дивується складності її душевної конструкції, її непередбачуваної емоціональності і логіки поведінки, яка не описується ніяким алгоритмом. Читаючи "Одиночество в сети" забуваєш, що цю книгу написав чоловік. Книга три роки не виходила із списків бестселерів, витримала багато перевидань, в тому числі з доповненнями за результатами дискусії з читачами на інтернет-форумах.


Робски Оксана "Эта Тета": Роман. – М.: Астрель: Аст, 2009.-316с.-(На рос. мові).

В 2005 році читач відкрив для себе Оксану Робскі як автора перших книжок про скромну привабливість російської буржуазії. Вона номінант премії "Національний бестселер". Робскі – літописець Рубльовського шосе, королева російського гламурного роману.
В романі "Эта Тета" фіолетові інопланетяни, раптово з’явившись на Рубльовсько-Успенському шосе, нічого не можуть змінити в розміркованому існуванні його мешканців. Але сумні і смішні історії про кохання-некохання, про зради і ревнощі допомагають інопланетянам зрозуміти щось про земне життя і навіть… багато чого відчути і випробувати. Наприклад, кохання…


Гаррисон Гарри "Неукротимая планета".:Фантастические произведения. – М.:Эксмо, 2008.-736с. – (На рос. мові)

Люди, які здатні створювати свої світи, живуть у другому вимірі – у вічності, а вічність сприймається як час особистого життя. Читач шукає в книгах жанру "фентезі" пророцтва і відвертість, надію на те, що наш технократичний світ коли-небудь стане гармонійним. Це легко зрозуміти, перечитавши твори Гаррі Гаррісона.
В книгу "Неукротимая планета" увійшли два популярних космічних цикли іменитого американського фантаста. Героєм першого є Язон Дінальт – галактичний шахрай та гравець. Він встиг добре наслідити на розкиданих по всесвіту населених планетах. Але в критичні моменти навіть шахрай зможе проявити справжні чоловічі якості. Герой другого циклу Брайон Брандт – легендарний чемпіон, людина з унікальними здібностями. Він відібраний секретними службами для виконання практично невиконуваної місії. Твори відрізняються живою дотепною мовою, динамічним сюжетом, яскравою уявою.


Маєр Стефені "Сутінки".: Роман.- К.: КМ Publishing, 2009. – 384с. – (На укр. мові)

Стефені Маєр – сучасна американська письменниця. за словами Маєр, їй у вісні з’явилося бачення про двох закоханих, які сиділи на лузі… З цього сну в подальшому виріс роман "Сутінки". Роман, призначений в першу чергу для підліткової аудиторії, появився на прилавках книгарень восени 2005 року і мав великий успіх (п’яте місце в національному списку бестселерів). В подальшому Маєр випускала по одній книзі в рік – "Молодий місяць" (2006 рік), "Затемнення" (2007 рік), "Світанок" (2008 рік).
…Буття в похмурому містечку Форкс, куди Белла Свон змушена перебратися, спершу видається нудним. Аж поки вона не зустрічає загадкового і принадного Едварда Каллена – тоді в її світ вдираються страх і небезпека. Едвард, із його порцеляновою шкірою, золотавими очима, чарівним голосом і надприродніми здібностями, водночас таємничий і звабливий. Досі йому вдавалося зберегти свої темні секрети, та Белла затялася викрити їх. От тільки Белла поки що не усвідомлює: близкість до Едварда ставить під загрозу не лишень її власне життя, а й життя її рідних. Ще трошки – і вороття не буде…
Твір рекомендуємо студентам гуманітарно-педагогічних спеціальностей, як взірець літературного перекладу з англійської на українську мову.


Бегбедер Фредерік "99 франков". – М.:Иностранка, 2009. – 400с. – (На рос. мові)

Фредерік Бегбедер – французький письменник, журналіст, критик. На батьківщині його називають культовим письменником. Кожна його книга – бестселер. Автор романів: "Канікули в комі", "Кохання живе три роки", збірки "Оповідання під екстазі".
Роман "99 франков" являє собою злу сатиру на рекламний бізнес. Автор безжалісно викриває божевільний, повний мінливості світ, в якому всі зневажають один одного, і так бездарно витрачається людський ресурс. Роман Бегбедера написаний в дусі часу і дуже полемічний. Він став подією літературного сезону, а його автор, який був звільнений напередодні
публікації із рекламної агенції, покинув світ реклами, щоб терміново увійти у світ бестселерів.
З часів Хемінгуея не було такої явної схожості з його героями.


Дяченки Марина Та Сергій "Долина совісті":роман. – К.:ТОВ "Гамазин", 2008. – 336с. – (На укр. мові).

Світи Марини та Сергія Дяченків сповнені незбагнених таємниць та нескінчених пригод і разом і з тим запитань, відповіді на які ми шукаємо все життя; емоцій, які підкорюють собі і викликають співпереживання; спогадів, які змушують знову і знову повертатись до себе. Тому їхні фантастичні герої так резонують і з нами, реальними…
Хіба можемо ми уявити, наскільки страшною для людини є цілковита самотність? Коли в твоєму житті, житті талановитого і успішного письменника, немає місця жодній рідній душі чи, навіть, просто другові. Коли ти привид, невидимка серед натовпу. Бо хрест твій – жахлива здатність прив’язувати до себе людей. У нього немає жодного шансу перехитрувати власну Долю і подарувати щастя закоханій, та любов здатна творити чудеса. Хай на мить, на кілька митей, назавжди…


Хінкулова Катерина "DRIFTERS або Любомир Касин, Кася Бон та їхні знайомства" – К.: Зелений Пес, 2007.-224с.-(На укр. мові)

Чи є в наш час місце для почуттів?
В усі часи, в усіх суспільствах, в усіх соціальних групах виявляється постійно одне й те саме: щось недоторкане в душі, яке проглядає крізь бруд сьогодення саме в найгостріші, кризові моменти. Ось у такі кризові ситуації ставить своїх героїв авторка роману. Зупиніться, озирніться навколо, ніби закликають нас персонажі твору. Чи не втрачаєте Ви чогось такого, чого вже не повернете?
Це роман життя – на всі смаки. Він має вдовільнити й тих, хто переживає карколомні пригоди разом з героями, й тих, хто полюбляє просто замислития з книжкою на колінах у куточку зручного дивана.
Нова серія видавництва не випадково отримала назву "Сучасна сага". Хтось же має створити епос про нас із Вами для нащадків. І ось перед Вами новий жанр жіночої прози.


Усенко Людмила "Шансові переливи": Роман. – К.:Гамазин, 2008.-288с.-(Серія "На кола свої")(На укр. мові)

Цей масштабний роман краще читати всією родиною. Люди старшого віку отримують з нього поживу для приємної ностальгії. Молодших він спонукає до роздумів: можливо, не все було так погано колись, і варто бодай дещо перенести в сьогодення? Наприклад, щиру й вірну дружбу та любов на все життя. У романі змальоване життя двох поколіннь однієї родини – батьків і дітей. Чи можуть вони уникнути "легендарного конфлікту"? В будь-якому випадку пам’ятаємо: прагнути ідеалу – значить наближати майбутнє.


Андрухович Юрій "Дванадцять обручів", – К.: Критика, 2006. – 275с. (На укр. мові)

Наприкінці грудня 2005 року в Німеччині Юрію Андруховичу було присвоєно Лейпцизьку премію європейського порозуміння за прозовий твір – роман "Дванадцять обручів". Так у чім же секрет визнання? Роман нагороджено за те, як він поєднує міф і магію, водночас відтворюючи суспільні суперечності перехідного періоду. І дійсно: ще одна з ілюзій "Дванадцяти обручів" відсилає до міфу про смерть Орфея, у ролі якого – австрієць Карл Йозеф Цумбруннен, що приїхав до України саме тим "відкривачем забутого центру Європиі" й знайшов тут кохання та загибель. Та й не варто скидати з рахунків безперечний шарм Андруховичева письма – самодостатні передісторії, барокові нагромадження в описах, скупість у поводженні часом та багато іронії… Літературознавці будуть ще довго сперечатися, чи мають право романи Андруховича зватися "постмодернізмом", чи це якесь специфічне "необароко" чи просто еклектика стилів, що не піддається визначенню. Але безспірний факт: твори Андруховича належать до літератури елітарної, і їхній читач має бути готовий до високо поставленої планки.


Сеттерфилд Диана "Тринадцатая сказка":Роман. – СПб.: Изд. Дом "Азбука-классика", 2007.-464с. (На рос. мові)

"Тринадцатая сказка" Діани Сеттерфілд – шедевр сучасної англійської прози. Книга, яка відкрила для широкої публіки жанр "неоготики", змусила англо-американських критиків заговорити про повернення "золотого" століття британського роману, овіяного іменами Шарлоти Бронте та Дафни Дюмор’є.
Права на "Тринадцатую сказку" вже продані в тридцяти дев’яти країнах світу, сумарний тираж складає більше двох мільйонів екземплярів!
Перед читачем розгортається готична історія сестер-близнят. Сюжет роману поступово підводить до розгадки таємниці, яка зводила з розуму покоління читачів – таємниці "Тринадцатой сказки".
В даний час Сеттерфілд закінчує роботу над новим романом, всі деталі якого, включаючи назву, зберігаються в суворому секреті.


Дэвис Мэдисон "Заговор Ван-Гога".-М.:ЭКСМО, 2007.-320с. (На рос. мові)

Книга – загадка. Книга – бестселер.
…Ця подорож мала бути стомлюючою, але не загрозливою…
…Есфірь Горен відправилася в Чікаго, щоб побачитися з батьком, якого майже не пам’ятала і про якого мало що знала. Вона ніяк не могла собі уявити, що ледь не загине при цій зустрічі, і що її батька вб’ють на її очах; що їй доведеться розкрити жахливу таємницю, яка чекала свого часу з другої світової війни, і повернути світу втрачений шедевр великого майстра Ван Гога.
Акунин Борис "Нефритовые чётки: Приключения Эраста Фандорина в XIX веке.".-М.:Захаров, 2007.-704с. (на рос. мові)

Після Ніколаса і Пелагеї, після експериментів з фантастичними романами Акунін повернувся до свого "першого кохання" – Ераста Петровича Фандоріна. Збірник "Нефритовые чётки" складається з окремих оповідань і має підзаголовок "Приключения Эраста Фандорина в XIX веке". На першій сторінці присвячення: тут і Едгар По, і Жорж Сіменон, і Агата Крісті та інші автори детективів.
Таким чином, кожне з оповідань – стилізація під конкретного автора. Події першого відбуваються 1881 року і т.д. Останній – 1899 року. Кожне оповідання цікаве по-своєму. В кінці роману – сюрприз: анонс комп’ютерної гри "Нефритовые чётки". Подробиці, які не увійшли в книгу, оживуть в новій грі!Мураками Харуки "Земля обетованная: Подземка. Край обетованный".-М.:ЭКСМО, 2007.-608с. (на рос. мові)

В цій книзі немає моралі: рахунок в матчі добра і зла зрівнюється тим, що найжахливіші речі з людьми творять самі ж люди. Зачатки зла таяться в нас так само, як і зерна добра. Від страшної миті не застрахований ніхто…
20 березня 1995 року світ потрясла страшна трагедія. Члени релігійної секти "Аун Синрикё" випустили в токійському метро газ – зарін. Постраждали тисячі ні в чому невинних людей. "Зарінова" атака увійшла в історію сучасності як випадок неспровокованого насилля і терористичний акт.

Письменник хотів зрозуміти, чому це сталося в країні, яка була найбезпечнішою у світі. Муракамі зустрічався з десятками жертв інциденту і членами секти. Він з’єднав їх історії та голоси в єдине полотно. Романи стали актуальними бестселерами в десятках країн земної кулі, де існує загроза тероризму.
Коэльо Пауло "Ведьма с Портобелло".-М.:АСТ, 2008.-352с. (на рос. мові)

Хто ця загадкова жінка на ім’я Афіна? Сирота, яку кинула матір-циганка в Трансільванії? Дитина, яку привезли в Бейрут прийомні батькі? Службовець великого лондонського банку? Успішний державний агент в Дубаї чи жриця кохання в Портобелло-роуд?
На ці питання відповідає сам Коельо: "Мені хотілося розібратися з жіночою складовою святості, я хотів зазирнути в таємницю серця Великої Матері. Мені потрібно було зрозуміти, чому суспільство хоче відсторонитися від жіночого початку у Бога. А для чого мені знадобилося це вивчати? Люди іноді питають мене, чи вірю я в існування відьм? І я завжди відповідав: " Так, вірую." На жаль до слова "відьма" багато хто відноситься з упередженням. Я думаю, що відьма – це жінка, яка дозволяє своїй інтуЇції випереджувати дії; яка не боїться приймати виклики, які їй кидає доля."
Книга "Ведьма с Портебелло" – із тих творів, які змінюють уявлення читача про кохання, пристрасті та жертовність.


Коэльо Пауло “Брида”.-М.:АСТ, 2008.-248с. (на рос. мові)

Дивовижна і правдива історія молодої ірландки Бріди о’Ферн, майбутньої наставниці Традиції Місяця і про її прагнення пізнати світ.
На своєму життєвому шляху вона зустрічає мудреця, який наставляє її, як перебороти страхи. Зустрічає жінку, яка вчить її рухатися в ритмі потаємної музики світу. Обидва наставники бачать в Бріді особливий дар, але розкрити його в собі і продовжувати свій шлях вона має без їх участі.

Поки Бріда знаходиться у пошуках своєї долі, її відносини з людьми приходять у протиріччя з бажанням змінити себе. В цій історії, яка розказана просто і радісно, чаклунство говорить мовою людського серця.


Тарасюк Галина "Янгол з України".-К.:Либідь, 2006.-432с.

До нової книги сучасної української письменниці Галини Тарасюк, відомої читачам своїми глибоко психологічними новелами та "неомодерністськими" романами "Смерть – сестра моєї самотнності", "Любов і гріх Марії Магдалини", "Між пеклом і раєм" ввійшли нові твори, в яких авторка у властивій їй щирій, дотепній і водночас жорсткій манері показує нашу українську дійсність, дошукуючись "коріння добра і зла, намагаючись зрозуміти природу людських чеснот і гріхів та осмислити феномен під назвою-символом "Україна" – у світовому контексті на межі між минулим і вічним. Про це і лірично-драматична сповідь "Грішні, чесніші за херувимів", і гостра сатира на лжедуховність, у полоні якої і досі перебуває частина нашого суспільства, роман від "абсурдного" – "Блудниця Вавілонська" і розділ новел – воістину маленьких літературних шедеврів.


Дяченко Марина та Сергій "Магам можна все".-М.:Ексмо, 2006.-448с.

Фантастика – це єдиний жанр літератури, що досліджує майбутнє," – так говорить Сергій Дяченко – лікар-психіатр та представник зоряного подружжя письменників-фантастів Дяченків. "Козирні карти" творчого письменницького стилю помітні одразу. Передусім – це м’якість штрихів, гуманність, неабияка цікавість до причин людськіх вчинків, навіть пороків… Але в центрі – заглибленість у психологічні нюанси і невичерпна фантазія…
Магам можна все" – найпопулярніша книга цих авторів.В романі описаний світ, який належить магам. Це абсурдний світ, і в той же час автори дають паралельний опис другого світу – нашого. Це як драбинка від читача до героїв. До світу яких ми прийдемо через багато років.


Іванина Василь "Любов і смерть узурпатора".-К.:Дніпро, 2006.-224с.

Василь Іванина упродовж 20-ти років працював у столичних газетах і журналах, з проголошенням незалежності України – у високих владних структурах, на власному досвіді пересвідчившись, що таке політика і що таке люди політики. Два з половиною десятиліття працює в царині художнього слова. Автор ряду книжок психологічної прози. Роман "Любов і смерть узурпатора" художнім словом відтворює складні драматичні процеси в сучасному українському суспільстві, трансформацію людини в період дикого нагромадження капіталу, коли дух наживи і збагачення поглинає віковічні людські чесноти – совість, милосердя, співчуття. Натомість лавиною накочуються аморальність, розпуста. За ким і за чим прийдешнє? Коли поверне велетенська коловерть життя наш терплячий трудящий народ?
Відповідь на ці питання у новому творі прозаїка.


Кокотюха Андрій "Темна вода".-К.:Нора-Друк, 2006.-260с.

Роман-переможець конкурсу "Коронація слова" у 2006 році.
Спокій бази відпочинку на березі Десни порушено. У мальовничому Тихому Затоні загадково гинуть рибалки. Старі люди кажуть: це прокляте місце, де панують потойбічні сили. А може, вся ця містика – справа рук людських, породження збоченого розуму чи хитрого розрахунку? Відповідь на ці питання хоче знайти колишній опер Віталій Мельник, але його власне життя опиняється в небезпеці. Які ж таємниці ховає в собі темна вода? Новий роман Андрія Кокотюхи – це поєднання кращих традицій детективу і готичного роману. Це "Собака Баскервілів", перекладена на сучасні українські реалії. Це книга, яка читається на одному диханні. Це чудові ліки від нудьги…


Матіос Марія "Солодка Даруся".-Л.:Піраміда, 2004.-176с.

Роман "Солодка Даруся" – краща книга 2004 року, за яку письменниця отримала Шевченківську премію. Це українська історія 30-70-х років минулого століття в її буковинському і галицькому ареалах. І, як завжди, майже хірургічне проникнення у психологію і дії персонажів. "Драма на три життя", як визначила жанр "Солодкої Дарусі" сама письменниця – моральне застереження про те, що історія і кожна людина за всіх часів і режимів пов’язані.Це вражаюча, приголомшлива розповідь про безпощадні жорна історії, не витравлене людське зло і не знищене добро водночас, про природну толерантність людей різної крові і націй у часи історичних катаклізмів та про незбагненні пристрасті маленького людського серця.