Принципи роботи сучасного бібліотекаря закріплені в багатьох документах. Одним з найбільш затребуваних і цікавих з 2006 року залишається “Маніфест бібліотекаря 2.0”, розроблений американським бібліотекарем Laura Cohen, яка спеціалізується в області інформаційних технологій. Основні положення до вашої уваги.
   “Я буду вивчати рівень інформаційної грамотності своїх користувачів для того, щоб підвищити якість їх обслуговування.
   Я завжди буду давати чесну оцінку стану справ в бібліотеці і сприяти впровадженню інновацій.
   Я стану активним учасником модифікації своєї бібліотеки.
   Я визнаю, що бібліотеки змінюються повільно і буду разом зі своїми колегами сприяти необхідним змінам.
   У мене вистачить мужності виступати за впровадження в бібліотечну практику нових, часом революційних форм обслуговування.
   Я буду щиро радіти позитивним змінам у своїй бібліотеці і постараюся передати свій настрій колегам і користувачам.
   Я готовий відмовитися від традиційних, десятиліттями перевірених форм бібліотечного обслуговування, якщо пропоновані інновації роблять бібліотеку більш затребуваною.
   Я не боюся робити помилки в своїй експериментальній роботі.
   Я не буду чекати, поки все налагодиться за рахунок інших і готовий брати найактивнішу участь у всіх змінах, грунтуючись на потребах користувачів.
   Я буду уникати нав’язування користувачам своїх уявлень про бібліотечну обслуговуванні і в своїй роботі буду орієнтуватися на переваги і інтереси клієнтів.
   Я буду перебувати в тісному контакті з користувачами як в онлайні, так у фізичному просторі бібліотеки.
   Я створю відкритий бібліотечний сайт, що дозволить бібліотекарям і користувачам співпрацювати в процесі обговорення його контенту і тим самим полегшить доступ до необхідної інформації.
   Я буду лобіювати відкритий каталог, в якому є персональні мітки і можливість інтерактиву, що дуже важливо для сучасних Інтернет користувачів.
   Я буду сприяти створенню блогів бібліотечної адміністрацією
   Я буду прагнути (за допомогою своїх дій) зробити бібліотечну професію більш значущою і релевантною в сфері інформаційної культури”.


Перейти до вмісту