Праці В.М. Нижника з фонду наукової бібліотеки ХНУ


331
С69
Соціально-трудові та економічні пріоритети розвитку виробничих систем у прискоренні євроінтеграції : монографія / В. М. Нижник [та ін.] ; за наук. ред. д-ра екон. наук, проф. В. М. Нижника – Хмельницький : ХНУ, 2019. – 670 с. – Режим доступу: . http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/7800 . – Назва з екрана.

   Розроблено теоретичні та прикладні аспекти формування і забезпечення соціально-трудових пріоритетів розвитку виробничих систем у прискоренні євроінтеграції. Виконана оцінка стану і факторів забезпеченім та розвитку соціально-трудового потенціалу. Розроблено моделі і механізми ефективного розвитку соціально-трудових відносин за умов поглиблення інтеграційних процесів.
   Для науковців, спеціалістів сфери економіки праці, соціальної економіки і політики, аспірантів та магістрів економічних ЗВО.
331.5
С69
Соціально-трудовий потенціал: формування, забезпечення та розвиток у підвищенні економічної безпеки : монографія / В. М. Нижник [та ін.] ; за наук. ред. д-ра екон. наук, проф. В. М. Нижника – Хмельницький : ХНУ, 2018. – 607 с. – Режим доступу: http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/7395 . – Назва з екрана.

   Досліджено характеристики і методологічні основи формування, забезпечення і розвитку соціально-трудового потенціалу виробничих систем. Виконана його оцінка стану і факторів забезпечення розвитку. Розроблено моделі і механізми ефективного розвитку соціально- трудових відносин за умов поглиблення інтеграційних процесів.
   Для науковців, спеціалістів сфери економіки праці, соціальної економіки і політики, аспірантів та магістрів економічних ЗВО.
331.5
У67
Управління конкурентоспроможністю людського потенціалу в перспективному входженні України до ЄС : монографія / В. М. Нижник [та ін.] ; за наук. ред. д-ра екон. наук, проф. В. М. Нижника – Хмельницький : ХНУ, 2017. – 502 с. – Режим доступу: http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/7792 . – Назва з екрана.


   Оцінено сутнісні характеристики забезпечення конкурентних переваг людського потенціалу при входженні України до ЄС. Проаналізовані процеси становлення та розвитку методології управління людським потенціалом, розроблено моделі та механізми управління підприємствами, проведено оцінку стану та факторів забезпечення розвитку ринку праці.
   Для наукових працівників, аспірантів та магістрів економічних спеціальностей ВНЗ.
364
З-12
Забезпечення соціального захисту населення в контексті активізації євроінтеграційних процесів : [колект. монографія] / В. М. Нижник [та ін.] ; за наук. ред. В. М. Нижника. – Хмельницький : ХНУ, 2017. – 578 с. – Режим доступу: http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/7794 . – Назва з екрана.


   Розкрито соціальні аспекти впливу людського потенціалу в умовах євроінтеграції, стан та перспективи соціальної регіональної політики в Україні, гарантії забезпечення соціального захисту та політику формування трудових відносин, підвищення рівня людського капіталу в процесі активізації євроінтеграції та соціального розвитку, розглянуто соціальні аспекти підвищення економічної безпеки та конкурентоспроможності виробничих систем.
   Для наукових працівників, спеціалістів у сфері економіки праці, соціальної економіки, політики, аспірантів та студентів економічних спеціальностей ВНЗ.
339.92
П78
Проблеми та механізми забезпечення ефективного функціонування суб’єктів ринку праці за умов інтеграції України до ЄС : монографія / В. М. Нижник [та ін.] ; за наук. ред. д-ра екон. наук, проф. В. М. Нижника. – Хмельницький : ХНУ, 2016. – 494 с. – Режим доступу: . http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/7793 . – Назва з екрана.


   Визначено концептуальні засади регулювання та забезпечення ефективного функціонування суб’єктів ринку праці; побудовано механізми забезпечення зовнішньоекономічної діяльності, формування інноваційно-інвестиційного та фінансового потенціалів суб’єктів ринку праці, забезпечення корпоративної та організаційної культури, підвищення конкурентоспроможності людського потенціалу, удосконалення систем зайнятості та міграційної політики, регулювання регіональної соціальної політики.
   Для науковців та фахівців сфери економіки праці, соціальної економіки і політики, економіки та управління підприємствами.
331.5
О-93
Оцінка людського потенціалу: регіональний аналіз і прогноз : монографія / В. М. Нижник [та ін.] ; за наук. ред. д-ра екон. наук, проф. В. М. Нижника. – Хмельницький : ХНУ, 2015. – 501 с. – Режим доступу: http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/7795 . – Назва з екрана.


   Розкрито сутнісну характеристику та структуру людського потенціалу з аналізом розвитку демографічного потенціалу та передумови його формування в Україні, розглянуто еволюцію соціально- орієнтованого ринку праці, оцінена міграційна складова формування людського потенціалу та соціальна регіональна політика в управлінні його розвитком.
   Для науковців, фахівців сфери економіки праці, соціальної та регіональної політики, аспірантів і студентів економічних спеціальностей ВНЗ.
330.341.1
І-66
Інноваційне управління промисловими підприємствами в системі ефективного використання конкурентного потенціалу : монографія / В. М. Нижник [та ін.] ; за наук. ред. д-ра екон. наук, проф. В. М. Нижника. – Хмельницький : ХНУ, 2014. – 547 с. – Режим доступу: http://lib.khnu.km.ua/asp/php_f/p1age_lib.php . – Назва з екрана.


   Розкрито результати дослідження інноваційного управління промисловими підприємствами в системі ефективного використання конкурентного потенціалу.
   Для наукових працівників, спеціалістів у сфері економіки та менеджменту підприємств, аспірантів і студентів економічних спеціальностей ВНЗ.
658
К64
Конкурентний потенціал у системі управління підприємством : монографія / В. М. Нижник [та ін.] ; за наук. ред. д-ра екон. наук, проф. В. М. Нижника. – Хмельницький : ХНУ, 2013. – 367 с. – Режим доступу: http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/1439 . – Назва з екрана.


   Розкрито методи та механізми підвищення конкурентного потенціалу промислових підприємств в системі антикризового управління їх реструктуризацією, підвищення науково-технічного та інноваційного розвитку, управління реалізацією продукції при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності.
   Для наукових працівників, спеціалістів у сфері економіки праці, менеджменту, фінансів підприємств, аспірантів та студентів економічних спеціальностей ВНЗ.
658
М55
Механізми підвищення конкурентного потенціалу промислових підприємств : монографія / В. М. Нижник [та ін.] ; за наук. ред. д-ра екон. наук., проф. В. М. Нижника, канд. екон. наук М. В. Ніколайчука. – Хмельницький : ХНУ, 2013. – 347 с. – Режим доступу: http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/1438 . – Назва з екрана.


   Розкрито механізми підвищення конкурентного потенціалу промислових підприємств у системі формування економічного потенціалу підприємства, ефективного використання фінансових ресурсів, розробки стратегії управління фінансовим станом підприємства, підвищення прибутковості та розвитку інвестиційної діяльності.
   Для наукових працівників, спеціалістів у сфері економіки праці, менеджменту, фінансів підприємств, аспірантів та студентів економічних спеціальностей вищих навчальних закладів.
65
П32
Підвищення конкурентного потенціалу та економічної безпеки промислових підприємств за умов розвитку глобалізаційних процесів : монографія / В. М. Нижник [та ін.] ; за наук. ред. д-ра екон. наук, проф. В. М. Нижника. – Хмельницький : ХНУ, 2013. – 525 с. – Режим доступу: http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/1437 . – Назва з екрана.


   Поданий аналіз досліджень чинників підвищення конкурентного потенціалу та економічної безпеки промислових підприємств за умов розвитку глобалізаційних процесів. Для науковців, спеціалістів у сфері економіки, менеджменту та фінансів підприємств, аспірантів і студентів економічних спеціальностей ВНЗ.
658.5.012.32
Ф79
Формування структури механізмів ефективного управління конкурентним потенціалом промислових підприємств : монографія / В. М. Нижник [та ін.] ; за наук. ред. д-ра екон. наук, проф. В. М. Нижника, канд. екон. наук, доц. М. В. Ніколайчука. – Хмельницький : ХНУ, 2012. – 263 с. – Режим доступу: http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/1429 . – Назва з екрана.


   Наведені результати досліджень щодо формування механізмів управління потенціалом промислових підприємств та його підвищення. Побудовано структурні моделі механізмів управління, визначено їх складові елементи, інформаційні зв’язки та алгоритми функціонування.
   Для аспірантів, магістрів, науковців і практиків у сфері менеджменту промислових підприємств, що досліджують проблеми підвищення їх виробничого та економічного потенціалу.

331.108
Н60
Нижник, В. М.
Механізм мотивації високопродуктивної праці персоналу підприємств : монографія / В. М. Нижник, О. А. Харун. – Хмельницький : ХНУ, 2011. – 210 с. – Режим доступу: http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/1432 . – Назва з екрана.


   Досліджені особливості мотивації праці персоналу промислових підприємств за умов розвитку ринкових соціально-трудових відносин. Запропонована інтегральна оцінка якості, результативності та своєчасності виконання робіт. Побудовано структурологічну модель механізму мотивації високопродуктивної праці, визначено взаємодію його складових елементів та практичне застосування.
   Для наукових працівників, спеціалістів у сфері управління персоналом промислових підприємств, аспірантів та студентів.
330.8
І-90
Історія економіки та економічної думки : навч. посіб. (модул. варіант) / Д. П. Богиня, Н. М. Краус, О. В. Манжура, В. М. Нижник, О. М. Шевченко. – Хмельницький : ХНУ, 2010. – 428 с. – Режим доступу: http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/1431 . – Назва з екрана.


   У посібнику подані економічні вчення та розвиток економічної думки з аналізом існуючого господарства та світогосподарських зв’язків. Модульний варіант представлення матеріалу допомагає краще засвоїти основні категорії та поняття, визначити за допомогою тестів рівень засвоєння дисципліни.
   Для студентів, науковців, викладачів, аспірантів, усіх, хто цікавиться історією економіки, економічної думки та економічною теорією.
338.45
Т33
Тенденції та оцінка чинників підвищення ефективності функціонування підприємств машинобудування : монографія / В. М. Нижник [та ін.] ; за ред. д-ра екон. наук, проф. В. М. Нижника, канд. екон. наук, доц. М. В. Ніколайчука. – Хмельницький : ХНУ, 2010. – 399 с. – Режим доступу: http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/1434 . – Назва з екрана.


   Подані результати дослідження тенденцій та чинників ефективного функціонування машинобудівних підприємств, резервів підвищення та вдосконалення організаційно-економічного механізму управління конкурентоспроможністю підприємств на основі аналізу машинобудівної галузі Хмельниччини.
   Для наукових працівників, фахівців у сфері економіки праці, менеджменту, фінансів підприємств, аспірантів і студентів економічних спеціальностей ВНЗ.

65
У67
Управління підприємством: організаційно-економічний аспект : монографія / В. М. Нижник [та ін.] ; за наук. ред. д-ра екон. наук., проф. В. М. Нижника, канд. екон. наук, доц. М. В. Ніколайчука. – Хмельницький : ХНУ, 2010. – 389 с. – Режим доступу: http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/1433 . – Назва з екрана.


   Розкрито результати дослідження особливостей управління підприємством у системі підвищення організаційно-економічної ефективності господарської діяльності, оптимізації фінансових стратегій, впровадження соціально-корпоративної відповідальності, реалізації маркетингової і збутової політики, реорганізації підсистем якості та економічної безпеки підприємства.
   Для наукових працівників, спеціалістів у сфері економіки праці, менеджменту, фінансів підприємств, студентів і аспірантів економічних спеціальностей ВНЗ.

331.5
Б91
Буркинський, Б. В.
Ефективність використання трудового потенціалу: теорія і практика : монографія / Б. В. Буркинський, В. М. Нижник, М. В. Ніколайчук. – Хмельницький : ХНУ, 2009. – 223 с. – Режим доступу: http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/1435 . – Назва з екрана.


   Досліджені науково-практичні особливості відтворення та використання трудового потенціалу України в системі диспропорцій розвитку економіки, ринку праці, структурних зрушень господарського механізму, еволюції державного регуляторного апарату та інтеграційних наслідків від входження у сучасну світову економічну систему.
   Для наукових працівників, спеціалістів у сфері людського капіталу, аспірантів та студентів економічних спеціальностей ВНЗ.

339.94
Н60
Нижник, В. М.
Економічна безпека України в системі євроатлантичних інтеграційних процесів : навч. посіб. / В. М. Нижник, М. В. Ніколайчук. – Хмельницький : ХНУ, 2008. – 440 с. – Режим доступу: http://lib.khnu.km.ua/asp/php_f/p1age_lib.php . – Назва з екрана.


   В посібнику поданий комплекс питань забезпечення економічної безпеки України в контексті євроатлантичної інтеграції.
   Видання призначене для студентів, аспірантів, магістрів і науковців, яких цікавлять процеси дотримання національних інтересів і забезпечення економічної безпеки за умов поглиблення євроатлантичних відносин.

339.94
Н60
Нижник, В. М.
Економічна безпека України в системі євроатлантичних інтеграційних процесів : курс лекцій / В. М. Нижник, М. В. Ніколайчук, І. В. Нижник. – Хмельницький : ХНУ, 2008. – 125 с. – Режим доступу: http://lib.khnu.km.ua/asp/php_f/p1age_lib.php . – Назва з екрана.


   Поданий комплекс питань економічної безпеки України в контексті євроатлантичної інтеграції, системі внутрішніх чинників, критичних наслідків та зовнішніх передумов її сучасного стану.
   Курс лекцій є корисним для студентів, аспірантів та магістрів, що вивчають забезпечення економічної безпеки за умов поглиблення євроатлантичних відносин.

339.92
У45
Україна на шляху до європейської інтеграції: економічна безпека, переваги вибору : монографія / В. М. Нижник [та ін.] ; за заг. ред. В. М. Нижника. – Хмельницький : ХНУ, 2008. – 307 с. – Режим доступу: http://lib.khnu.km.ua/asp/php_f/p1age_lib.php . – Назва з екрана.


   У монографії поданий розгорнутий аналіз складових елементів забезпечення економічної безпеки України в контексті сучасних світових інтеграційних процесів.
   Для спеціалістів, магістрів з міжнародних відносин та науковців, яких цікавлять питання вибору напрямів співробітництва України з країнами Європейського Союзу.
339.94
Н60
Нижник, В. М.
Економічна безпека України в системі євроатлантичних інтеграційних процесів : курс лекцій / В. М. Нижник, М. В. Ніколайчук, Г. В. Скиба. – Хмельницький : ХНУ, 2007. – 112 с. – Режим доступу: http://lib.khnu.km.ua/asp/php_f/p1age_lib.php . – Назва з екрана.


   Стисло описані основні переваги та закономірності формування економічної безпеки України та вплив на них євроатлантичних процесів.
   Видання призначене для магістрів ВНЗ спеціальностей “Міжнародні відносини” та “Міжнародні економічні відносини”.
339.9
Н60
Нижник, В. М.
Економічна дипломатія та економічна безпека України : навч. посіб. / В. М. Нижник ; Хмельниц. нац. ун-т. – Хмельницький : ХНУ, 2007. – 299 с. – Режим доступу: http://lib.khnu.km.ua/asp/php_f/p1age_lib.php . – Назва з екрана.


   Розглянуті теоретичні основи розвитку економічної дипломатії, її новаційний характер і завдання на сучасному етапі міжнародних відносин; формування економічних інтересів і їх захист у дотриманні економічної безпеки, виходячи з геополітичних, глобалізаційних та євроінтеграційних процесів.
   Видання рекомендоване для магістрів і спеціалістів з міжнародних економічних відносин.


911.3
Н60
Нижник, В. М.
Розміщення продуктивних сил і регіональна економіка : навч. посіб. / В. М. Нижник. – 2-ге вид. – Хмельницький : ХНУ, 2006. – 321 с. – Режим доступу: http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/1457 . – Назва з екрана.


   У посібнику розкриваються методологічні основи теорії розміщення продуктивних сил і регіональної економіки, наводиться аналіз розвитку і розміщення продуктивних сил України за галузями економіки, а також за окремими регіонами. Розглядаються особливості розвитку і сучасний стан економічних районів України.
   Наведені форми і перспективи співробітництва України з країнами світу та СНД в системі регіональної економічної інтеграції, а також з урахуванням міжнародного поділу праці.
   Для студентів економічних спеціальностей, аспірантів, викладачів і працівників адміністративних органів управління.
339.9
Н60
Нижник, В. М.
Міжнародний інноваційний менеджмент : конспект лекцій та метод. вказівки до вивч. курсу для студентів спец. «Міжнародні економічні відносини» / В. М. Нижник, Л. П. Теляча. – Хмельницький : ХНУ, 2004. – 166 с. – Режим доступу: http://lib.khnu.km.ua/asp/php_f/p1age_lib.php . – Назва з екрана.


   У цій методичній розробці розкривається зміст міжнародного інноваційного менеджменту, зовнішніх і внутрішніх факторів, що впливають на процес освоєння інновацій, досліджується структура інноваційного процесу, розглядаються компоненти комплексного забезпечення інноваційної діяльності. Особливо детально розглядаються практичні методи стратегічного управління інноваціями, маркетингу, організації, планування, фінансування та оцінки ефективності інновацій.
339.9
Н60
Нижник, В. М.
Економічна дипломатія : курс лекцій для студентів спец. «Міжнародні економічні відносини» / В. М. Нижник. – Хмельницький : ХДУ, 2004. – 125 с. – Режим доступу: http://lib.khnu.km.ua/asp/php_f/p1age_lib.php . – Назва з екрана.


   Економічна дипломатія є невід’ємною складовою науки і практики світової економіки та міжнародних відносин. Провідна роль у здійсненні економічної дипломатії традиційно надається відомствам зовнішніх відносин, як державним установам, які у більш повному обсязі здатні досягти національних цілей.
   Економічна дипломатія – це сучасна система міждержавного регулювання світової економіки. Існують два основних підходи до тлумачення стандартів економічної дипломатії: політичний та економічний, перший з яких домінує у світовій практиці. Дипломатія являє собою сукупність невійськових заходів, прийомів і методів, які застосовуються з врахуванням конкретних умов і характеру завдань, що вирішуються.

911.3
Н60
Нижник, В. М.
Розміщення продуктивних сил і регіональна економіка : навч. посіб. для студентів ВНЗ / В. М. Нижник. – Хмельницький : ХДУ, 2003. – 328 с. – Режим доступу: http://lib.khnu.km.ua/asp/php_f/p1age_lib.php . – Назва з екрана.

   У навчальному посібнику розкриваються методологічні основи теорії розміщення продуктивних сил і регіональної економіки, наводиться аналіз розвитку і розміщення продуктивних сил України за галузями національної економіки, а також за окремими регіонами. Розглядаються особливості розвитку і сучасний стан економічних районів України. Аналізуються соціально-трудові відносини на регіональному ринку праці та розробляється механізм їх мезоекономічного управління.
   У посібнику наведені нові форми і перспективи співробітництва України з країнами світу та СНД в системі регіональної економічної інтеграції, а також з урахуванням міжнародного поділу праці.
   Для студентів економічних спеціальностей, аспірантів, викладачів і працівників різних галузевих та адміністративних органів управління.

911.3
Н60
Нижник, В. М.
Розміщення продуктивних сил України : конспект лекцій / В. М. Нижник. – Хмельницький : ТУП, 2003. – 94с. – Режим доступу: http://lib.khnu.km.ua/asp/php_f/p1age_lib.php . – Назва з екрана.


   Конспект лекцій з дисципліни “Розміщення продуктивних сил України відповідно до робочої програми включає теоретико-методологічні основи розміщення продуктивних сил, особливості їх розвитку як за галузями національної економіки, так і в окремих економічних районах України.
   Для студентів, аспірантів, викладачів вищої школи.
911.3
Н60
Нижник, В. М.
Розміщення продуктивних сил України : конспект лекцій / В. М. Нижник. – Хмельницький : ТУП, 2002. – 94с. – Режим доступу: http://lib.khnu.km.ua/asp/php_f/p1age_lib.php . – Назва з екрана.


   Конспект лекцій з дисципліни “Розміщення продуктивних сил України” відповідно до робочої програми включає теоретико- методологічні основи розміщення продуктивних сил, особливості їх розвитку як за галузями національної економіки, так і в окремих економічних районах України.
   Для студентів, аспірантів, викладачів вищої школи.

331
Н60
Нижник, В. М.
Затрати і результати праці в транзитивній економіці (проблеми теорії та практики) : монографія / В. М. Нижник. – Хмельницький : Поділля, 2000. – 360 с.


   В монографії досліджуються науково-практичні особливості затрат і результатів праці за умов транзитивної економіки, розглядаються теоретико-методологічні основи побудови сучасного механізму макро-, мезо- та мікроекономічного регулювання затрат праці. Особливе місце приді¬лено удосконаленню нормативного управління в життєвому циклі конкурентоспроможної продукції. В роботі розкриваються перспективи використання в механізмі системи трудових, економічних, соціальних та економіко-екологічних нормативів з урахуванням специфіки перехідних процесів і практичних передумов всебічного обгрунтування затрат праці в отриманні оптимальних результатів.
   Для наукових працівників, спеціалістів у сфері праці, аспірантів та студентів економічних спеціальностей вищих навчальних закладів.


Перейти до вмісту