ДО ЮВІЛЕЮ НАУКОВЦЯ


доктора економічних наук, професора,
академіка Академії економічних наук України
ОРЛОВА ОЛІВЕРА ОЛЕКСІЙОВИЧА

         •   Праці О. Орлова з ресурсної бази наукової бібліотеки ХНУ
         •   Література про життя та діяльність вченого

   Олівер Олексійович Орлов – відмінник освіти, доктор економічних наук, професор, академік Академії економічних наук України, Міжнародної академії інформатизації, Академії інженерних наук України.

   28.10.1931 р. ‒ народився у м. Ленськ, Якутія
   1960 р. – з відзнакою закінчив Саратовський економічний інститут
   1966 р. – захистив кандидатську дисертацію за темою “Виробнича потужність і планування її використання у машинобудуванні”
   1966-1969 рр. – старший науковий співробітник, керівник групи Інституту економіки промисловості АН УРСР (Донецьк)
   1969-1971 рр. – доцент Донецького державного університету
   1971 р. – завідувач кафедри економіки та організації промислового виробництва Донецького державного університету; керівник госпдоговірних робіт (у співдружності з Київським заводом “Маяк”, Маріупольським заводом важкого машинобудування), наукової теми народногосподарського значення “Розробка і впровадження АСУ на підприємствах “Союзгазмашпрому”
   1980 р. – захистив докторську дисертацію за темою “Ефективність і проблеми удосконалення планування промислового виробництва”
   1983-2015 рр. – завідувач кафедри економіки підприємств і підприємництва Хмельницького інституту побутового обслуговування
   1996 р. – обраний академіком Академії інженерних наук України
   1997 р. – обраний академіком Міжнародної академії інформатизації
   2006 р. – обраний академіком Академії економічних наук України
   2016 р.- дотепер – професор кафедри маркетингу і товарознавства (нині кафедра маркетингу і торговельного підприємництва)

   Коло наукових інтересів: галузь ринкових методів планування на підприємствах, оцінка інноваційно-інвестиційних рішень, ціноутворенняз використанням маржинального підходу.
   У рамках наукової школи “Інновації у плануванні підприємницької діяльності на основі концепції маржинального доходу” під керівництвом О. Орлова досліджуються проблеми методології і методики, технології і процедури використання ринкових інструментів в плануванні діяльності промислових підприємств. Ціллю дослідження є створення гнучкої системи планування, що враховує вплив ринкової кон’юнктури і адаптованої до реальних умов роботи підприємництва.
   Вченим підготовлено понад 400 публікацій, 2 підручника, 10 монографій, 5 авторських свідоцтв і патентів. Професор О. Орлов є організатором єдиної в Україні Міжнародної науково-практичної конференції “Проблеми планування виробництва в ринкових умовах” (проведено 14 конференцій). Під його науковим керівництвом захищено 5 докторських та близько 50 кандидатських дисертацій.
   О. Орлов відзначений Почесними грамотами Міністерства освіти і науки України, Хмельницької обласної та міської рад; нагороджений грамотою Верховної Ради України, ювілейною медаллю “20 років незалежності України”, орденом князя Костянтина Острозького Академії соціального управління. Розпорядженням Кабінету Міністрів України “Про призначення стипендій Кабінету Міністрів України за видатні заслуги у сфері вищої освіти” від 29.09.2021 йому присуджено пожиттєву стипендію КМУ.

   Додатково дивіться:
   • Науковці Хмельниччини

   З виданнями та публікаціями, представленими на виставці, можна ознайомитися:
   • Читальний зал (7 пов.) наукової бібліотеки Хмельницького національного університету
   • Електронна бібліотека
   • Інституційний репозитарій