Category Archives: Без рубрики

  • -

  • 0

На базі читального залу спецвидів та НТД наукової бібліотеки ХНУ тривають заняття із стандартизації

На базі читального залу спецвидів та НТД наукової бібліотеки ХНУ тривають заняття із стандартизації. Під час занять студенти старших курсів мають нагоду ознайомитись з :
– різними видами нормативно-технічної документації (стандарти України (ДСТУ), міждержавні стандарти (ГОСТ), довідковими посібниками, періодичними виданнями з питань стандартизації, метрології, сертифікації та ін.)
– інформаційними виданнями (реферативні журнали, експрес-інформація й оглядова інформація ВІНІТІ та ін.)
– електронними ресурсами науково-технічного спрямування (БД “Електронний каталог національних та міждержавних стандартів України”, Інтернет-ресурси)


  • 0

До Міжнародного дня рідної мови

“Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову.
Ми повинні бути свідомі того, що мовна проблема для нас актуальна
і на початку ХХІ століття, і якщо ми не схаменемося,
то матимемо дуже невтішну перспективу”.
Ліна Костенко

21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Свято було започатковано в листопаді 1999 року на тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО в Парижі.
У світі налічується безліч мов. За попередньою оцінкою їх кількість становить близько 6 тисяч. Мова кожного народу самобутня, розкриває менталітет і традиції нації, формує свідомість людини. Знання мови допомагає розширити кругозір, глибше проникнути в культуру іншої країни. Учені довели, що вік нашої рідної української мови – 7 тисяч років. Народ плекав рідну мову у піснях, легендах, переказах і передавав від роду до роду, щоб не загинула. Для нас рідна мова – це не тільки безцінна спадщина, яка об’єднує в собі народну мудрість, вироблену десятками й сотнями поколінь. Це наша гордість, бо все, що створено нею, увійшло в скарбницю загальнолюдської культури.
Для усіх бажаючих та тих, хто прагне удосконалювати свої знання з рідної мови, наукова бібліотека презентує тематичні книжкові виставки “Рідна мова, поетична і пісенна” (читальний зал, 7-й поверх), “Українська мова у професійному спілкуванні” (абонемент, 3-й поверх).
Також запрошуємо переглянути віртуальну виставку “Ми мову називаємо святою”.


Мова – духовний скарб нації. Тож давайте не забувати, що збереження мови не просто залежить від кожного з нас, а є нашим обов’язком, своєрідним внеском у збереження національної культурної спадщини. Тому закликаємо усіх – бережіть рідну мову!


  • 0

“Зове на бій Небесна Сотня за України майбуття”

20 лютого – День Героїв Небесної Сотні.


20 лютого ми відзначаємо героїчну і надзвичайно болісну для всіх дату – День Героїв Небесної Сотні. Саме цей день у 2014 році став найдраматичнішим і переломним етапом Революції гідності, днем масових розстрілів мирних демонстрантів у Києві. Своє життя віддали найкращі представники нації, більшість з них – молодь, ті, хто лише починав жити.
Серед Героїв Небесної Сотні і наші краяни: Бондарчук Сергій, Васильцов Віталій, Дзявульський Микола, Клітинський Олександр, Корнєєв Анатолій, Мазур Артем, Пагор Дмитро, Подригун Олександр, Володимир Чаплінський, Шеремета Людмила. Вони не побоялися глянути смерті у вічі заради утвердження національної ідеї. Йшли вони під кулі не задля слави чи з особистих мотивів, а щоб вибороти гідне майбутнє своєму народові. Герої не вмирають – вони дивляться на нас із фото, відео, знову і знову йдуть у свій останній бій. Їхній подвиг навічно залишиться в душах і серцях українців як приклад національної честі й гідності.
З нагоди п‘ятої річниці вшанування Героїв Небесної Сотні у читальному залі розгорнуто книжкову виставку “Небесня Сотня. Герої не вмирають”, на якій представлені книги, що висвітлюють події під час Революції гідності, розповідають про мужність і героїзм її учасників. На сайті бібліотеки можна переглянути віртуальну виставку “Героїчних сердець височінь: Герої Небесної Сотні Хмельниччини”. У студентських групах пройдуть уроки мужності про героїв Небесної Сотні Хмельниччини.

Ростислав Балема

Прохання Небесної Сотні
Не ридайте за нами, благаємо вас,
не тужіте!..
Нам не згоїть серця тихий сум
поминальних пісень.
Обіцяйте лише, що ми зможем
за вас порадіти
Й не зведуться на прах наш Майдан
і останній наш день.
Не тужіте за нами,
ми будем до вас повертати —
І блакиттю небес, і житами
на мирних полях,
Літнім громом гучним
і вогнями салютів — на свято,
І терновим вінком, що встеляє
до вічності шлях…
Ой багато ж нас тут,
хто віками за правдоньку згинув, —
Півнароду уже в українському небі вита…
Ви сюди не спішіть,
та в біді не лишайте Вкраїну!
Хай за зброю вам стануть
братерство і пам’ять свята.
Ну а ми в нашім сні
Знов — у пекло без краю та сну.
Під литаври-пісні
Про життя і звитягу ясну!
Через дим, крізь вогонь,
Де навік зупиняє свинець, І — щитами долонь
Прокричати, що це — не кінець!.


  • 0

18-20 лютого – серія вебінарів про можливості платформи Web of Science

До уваги науковців!
Серія вебінарів про можливості платформи Web of Science
Три вебінари. 18-20 лютого. Всі починаються о 16:15.
Безкоштовно. Необхідна попередня реєстрація за відповідними посиланнями.

18 лютого 2019 16:15

Тема: Можливості платформи Web of Science для науковця
Тези: Як формується платформа Web of Science. Основні ресурси доступні українськими передплатникам. Можливості віддаленого доступу. Пошук та аналіз наукової літератури. Використання фільтрів і тегів, аналіз пристатейної літератури та схожих записів. Оцінка обраної вибірки, звіти по цитуванню, індекс Гірша, збереження результатів.
Реєстрацію відкрито: https://goo.gl/mC91Hp

19 лютого 2019 16:15

Тема:В яких виданнях опублікувати власні дослідження.
Тези: Підбір і оцінка видання для публікації. Імпакт-фактор, квартиль та інші показники в Journal Citation Reports. Скільки коштує публікація? Чи можна опублікуватися в міжнародному виданні безкоштовно? Оформлення переліку літератури за форматом обраного видання EndNote on-line. Де перевірити чи індексується видання в Web of Science.
Реєстрація: https://goo.gl/dwxt1C

20 лютого 2019 16:15

Тема: Авторські ідентифікатори ResearcherID, Publons, Orcid: створення, корегування, функції.
Тези: Складнощі у пошуку і аналізу здобутків науковця та установи. Авторські профілі ResearcherID, Publons та ORCID, створення та підтримка в актуальному стані. Генерування звіту за публікаціями що проіндексовано у Web of Science Core Collection довільної групи науковців.
Реєстрація: https://goo.gl/Csf4Tv

Зверніть увагу! З 18 до 28 лютого три серії у двох повторах російською мовою з можливістю отримати сертифікат учасника https://clarivate.ru/webinars
Щоб взяти участь у вебінарі необхідно своєчасно зареєструватися за відповідними посиланнями. На вказану вами електронну скриньку надійде лист з посиланням за яким необхідно перейти за 5-10 хвилин до початку.
NB! Початок вебінарів для вебінарів українською вказано за київським часом, російською – на годину пізніше. Операційні системи нижче ХР не підтримуються програмою Webex, знайдіть комп’ютер з достатнім програмним забезпеченням та колонками або виводом звуку заздалегідь.
Доповідач к.б.н. Тихонкова Ірина фахівець з аналітичних ресурсів компанії Clarivate Analytics


  • 0

До ювілею газети “УНІВЕРСИТЕТ”

У далекому 1998 році на питання “Як Ви ставитеся до існування в університеті студентської газети?” тодішній ректор університету, професор Сілін Радомир Іванович відповів: “Я радо приймаю вихід у світ студентської газети. Вона потрібна університету, бо здатна об’єднати молодь і викладачів вузу. Газета повинна не тільки віддзеркалювати життя університету, а й бути цікавою, веселою, дотепною… Дерзайте, працюйте!”.
На початку грудня 1998 року вийшов друком перший номер університетської газети “Універ”, яка була створена студентами-філологами, членами літературного клубу “Слон”. Згодом у 2002 році газета змінила назву на “Університет”. Напередодні нового 2019 року побачив світ вже 115 випуск видання.
До 20-річного ювілею газети в читальному залі 7-го поверху наукової бібліотеки ХНУ розгорнуто ексклюзивну інформаційну виставку “Газеті “Університет” – 20 років”, де представлено всі випуски газети.
Серед них є святкові номери, присвячені ювілейним датам, зокрема до 40, 45, 50, 55 – річчя від дня заснування Хмельницького національного університету; до ювілеїв наукової бібліотеки; 40-річчя Інституту механіки та інформатики; 55-річчя кафедри машин і апаратів, електромеханічних та енергетичних систем; 200-річчя від дня народження пророка України, поета Т.Г.Шевченка та ін.
Газета здійснює значну профорієнтаційну діяльність. Щороку виходять спецвипуски, в яких розміщено матеріали з історії нашого університету, про правила прийому і зарахування, переваги навчання, факультети і спеціальності.
За час існування вишівської газети неодноразово змінювався її формат, періодичність та назва. З 2004 року газета виходить у кольорі.
Протягом 20-ти років все непересічне, неординарне, оригінальне, що відбувалося в рідній альма-матер не залишалося поза увагою газети. Близько 1200 статей надруковано на сторінках часопису, в яких знайшли відображення наукове і навчальне життя великої дружної університетської родини, її будні і свята, творчість талановитої студентської молоді, міжнародне співробітництво, університетські традиції, духовність, культура, цікаві зустрічі та ін.
Близько 110 статей присвячено кагорті яскравих та багатогранних особистостей, всесвітньо відомих науковців, академіків та професорів, ветеранів, які прославили наш університет на весь світ, серед них: Сілін Р. І. – д. т. н., проф., ректор Хмельницькою технологічного інституту побутового обслуговування, ректор Технологічного університету Поділля (1974-2001 рр.); Скиба М. Є. – д. т. н., проф., ректор Хмельницького національного університету, член-кореспондент НАПНУ; Войнаренко М. П. – д. е. н., проф., проректор з науково-педагогічної та наукової роботи, перший проректор, член-кореспондент НАНУ; Костогриз С. Г. – д. т. н., проф., перший проректор університету (2002-2013 рр); Нижник В. М. – д. е. н., проф., проректор з науково-педагогічної роботи університету, завідувач кафедри міжнародних економічних відносин; Свіргунець Є. М. – к. п. н., доц., завідувач кафедри фізичного виховання; Орлов О. О. – д. е. н., проф., завідувач кафедри економіки підприємства і підприємництва (1983-2015 рр.), академік АЕНУ, Петрицька В.М. – директор наукової бібліотеки (1984-2005 рр.) та ін.
Можна з певністю стверджувати, що наша університетська газета виконує своє завдання – вона не лише цікава, сучасна, весела, а є справжнім літописом історії університету. Вітаємо редакцію газети з ювілеєм та бажаємо і надалі залишатися на передньому краї університетського життя. Творчого запалу та натхнення на роки!

Електронна версія газети “УНІВЕРСИТЕТ”


  • 0

14 лютого – Міжнародний День дарування книг

Мета Міжнародного дня дарування книг – надихнути людей по всьому світу подарувати 14 лютого книгу – бібліотеці, другу, членам родини. Вважається, що у цей день мають об’єднатися і ті, хто дарує книги, і ті, хто прищеплює любов до читання.

Адже книга – один із найцінніших винаходів людства, вона сіє правду, добро, любов. Вона дасть нам відповіді на всі запитання і гарну пораду.

Наукова бібліотека проводить постійно діючу акцію
“Подаруй бібліотеці сучасну українську книгу”.
Приєднуйтися до акції!
Добрі справи робити приємно!


Міхалевський Віталій Цезарійович – доцент кафедри комп’ютерних наук та інформаційних технологій, голова Хмельницького обласного об’єднання ВУТ “Просвіта”, член Національної спілки письменників України, лауреат Хмельницької обласної літературної премії імені Тараса Шевченка дарує бібліотеці книги.

Зав відділу комплектування та наукової обробки документів Фоміних Валентина Василівна подарувала художні книги сучасних авторів.


  • 0

До уваги науковців! Вебінар “Як розпізнати хижацькі видання, та не стати їхньою жертвою”

Тема: “Як розпізнати хижацькі видання, та не стати їхньою жертвою”

Час: 7 лютого 16:15

Тези: Буде розглянуто характеристики якісного видання, та маркери хижацьких журналів. Показано приклади фейкових видань, та яким чином можна перевірити чи індексується видання на платформі Web of Science

Реєстрацію відкрито: https://goo.gl/4tne2v

Процедура: Щоб взяти участь у вебінарі необхідно своєчасно зареєструватися. На вказану вами електронну скриньку надійде лист з посиланням за яким необхідно перейти за 5-10 хвилин до початку.

Технічні вимоги: Операційні системи нижче ХР не підтримуються програмою Webex, знайдіть комп’ютер з достатнім програмним забезпеченням та колонками або виводом звуку заздалегідь.

Доповідач: к.б.н. Тихонкова Ірина, фахівець з аналітичних ресурсів компанії Clarivate Analytics


  • 0

Дарче видання

Петро Маліш. Московська брехня. (Презентація книги)


  • 0

29 січня – День пам’яті Героїв Крут

І слава їх встає не вмерши,
Ярить крізь відстані і час.
Було їх триста…Триста перший –
І ти,
І я,
І кожен з нас!

Бій під Крутами – це одна з найгероїчніших, але водночас найтрагічніших сторінок в українській історії. Кілька сотен українських студентів і добровольців на підходах до Києва поблизу залізничної станції Крути, що на Чернігівщині, 29 січня 1918 року протистояли кількатисячній більшовицькій армії Муравйова. Сили були нерівними, бій тривав лише п’ять годин. Всі студенти загинули…
Крутянський бій став символом героїзму та відданості Українській державі й національній ідеї, а його дата – 29 січня 1918 року – Днем пам’яті Героїв Крут.
До 101-ї річниці бою під Крутами у читальному залі (7-й поверх) розгорнуто книжкову виставку “Крути: і сум, і біль, і вічна пам’ять”, в експозиції якої представлено статті з періодичних видань, які містять невідомі і маловідомі документи; матеріали наукових досліджень і конференцій; свідчення та спогади учасників бою під Крутами; художні видання, публіцистику.
Герої Крут були, є і будуть гідним взірцем мужності для всіх наступних поколінь захисників рідної країни.