Радимо почитати. 2019


Гурницька, Н. Мелодія кави в тональності кардамону (Історія забороненого кохання) : роман / Н. Гурницька. – 3-тє вид. – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2017. – 400 с. : іл.

   Драматична історія забороненого кохання юної дівчини до набагато старшого за неї одруженого польського шляхтича, яка розгортається в атмосфері Львова XIX сторіччя! Що це — мінлива пристрасть чи справжні почуття? Для неї — це перше кохання, для нього — мабуть, уже й останнє… Чи отримають закохані шанс змінити власну долю, залишитись разом і чи взагалі можливо побудувати щастя, балансуючи на краю прірви та порушуючи всі можливі заборони?


Муракамі Х. Безбарвний Цкуру Тадзакі та роки його прощі: роман.– Харків:Клуб Сімейного Дозвілля, 2017.– 304 с.

   Вони були натхненні та яскраві, що відбивалося навіть у їхніх іменах. Розумник Червоний, який надихав усіх на перемогу. Синій — капітан команди з регбі, що вчив не перейматися поразками. Сором’язлива піаністка Біла — красуня з обличчям японської ляльки. Чорна — іронічна комедіантка-інтелектуалка. І невиразної барви Цкуру. П’ятеро шкільних друзів — мов п’ять пальців однієї руки. Серед них головний герой почувався щасливим. Адже він мав мрію. Та одного дня без пояснення причин друзі викреслили Цкуру зі свого життя…


Мак О.
Каміння під косою : повість/ О.Мак – 4-те вид.- Київ:УВС ім. Ю. Липи, 2017. – 198 с.

   В повісті авторка описує період голодомору в Україні, де постають дві надзвичайно вдалі постаті старої жінки і юнака, що серед страшних обставин зберігають свою людську гідність та рівновагу духу завдяки щирій християнській вірі…
   Нове видання “Каміння під косою” велить там не забувати, що пам’ять людська незнищенна, тож неймовірна трагедія українського народу ніколи з неї не зітреться.


Ганна Черінь. Листи до Лицаря. 1946-1949. – К.: Вид. дім “Києво-Могилянська академія”, 2012. – 103 с.

   Мабуть, жоден жанр не може так точно й безпосередньо відбити історичні події, їх сприйняття сучасниками, саму атмосферу часу, як жанр епістолярний.
   Ці листи – зріз життя української еміграції третьої хвилі одразу по війні.
   Невлаштованість таборового побуту, непевність майбутнього, особисті негаразди, туга за батьківщиною – й водночас колосальна життєва енергія, важке щастя материнства, творчості, готовність усе винести, здолати, всього навчитися, аби знайти своє місце у цьому новому, розбурханому війною світі.


Шевченко, А. Спадок [Текст] = Beouest : роман / А. Шевченко пер. с англ. Т. Некряч. – 2-ге вид. – Київ : Нора-друк, 2015. – 328 с.

   “Спадок” – історичний трилер англійської письменниці Анни Шевченко. Легенда про скарб гетьмана Полуботка вже кілька століть хвилює багатьох дослідників і авантюристів. Авторка роману пропонує власну версію цієї історії. Ймовірний нащадок гетьмана Полуботка претендує на спадщину і звертається по допомогу в юридичних аспектах до англійського адвоката Кейт. Отримання спадщини може змінити баланс сил між Російською федерацією і незалежною Україною, а також матиме серйозні наслідки для Банку Англії, тому дії адвоката привертають увагу спецслужб . “Спадок” є інтригуючою та блискучою спробую авторки привернути увагу до фактів української історії.


Волков, О.
Гра у три руки [Текст] : роман / О. Волков. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2016. – 312 с.

   У романі “Гра у три руки” Олексія Волкова головну партію виконує жінка, яка намагається розплутати клубок обставин, здатних запросто зламати хребет і сильному чоловікові. Втім, існують жінки, здатні пограти в “чоловічі” ігри. Комбінації в їхньому виконанні елегантніші, удари влучніші, а відчуття жалю чи прояви пощади іноді взагалі відсутні. Але як би там не було, дві жіночі руки слабші від чоловічих. Чи не забракне їм сили у найбільш вирішальну мить? Однак цим не вичерпується головна інтрига роману..

АРХІВ


Перейти до вмісту